ГоловнеЗовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

ЗНО-2022: основна сесія НМТ завершилася

Уперше в історії України масове тестування проводилося онлайново. Для забезпечення 20 змін тестувань у межах основної сесії було створено та задіяно тимчасові екзаменаційні центри – 566 (1886 аудиторій) в Україні та 64 (177 аудиторій)  за кордоном (наразі тестування відбувалися у 23 країнах Європи). Попри повітряні тривоги, перебої з інтернетом, аварійні відключення електроенергії,  155 790 вступників уже отримали свої результати (пройшли тестування з 22 липня до 02 серпня), а учасники тестувань 03–04 серпня отримають їх невдовзі.

Здійснити онлайнове оцінювання такої кількості вступників дала змогу, поза всяким сумнівом, унікальна система, що була створена, апробована й запущена в надзвичайно стислі терміни – усього за три місяці, до того ж у країні, де триває жорстока повномасштабна війна.

Функціонування цієї системи – це спільна заслуга:

  • вітчизняних педагогів, які на місцях організували оцінювання, ризикуючи щодня своїм життям, та небайдужих волонтерів, які допомогли проводити тестування в зарубіжних країнах, відгукнувшись на заклик української сторони;
  • керівників і засновників вітчизняних і зарубіжних закладів освіти, де було забезпечено всі умови для тестувань;
  • вітчизняної команди розробників платформи для проведення онлайнового тестування, які в надкороткі терміни створили продукт із функціоналом для різних користувачів, що дає змогу реалізовувати всі процеси НМТ;
  • партнерів, які фінансували розроблення цієї платформи: Юнісеф Україна, ЮНЕСКО, Постійне представництво України при ЮНЕСКО, Уряд Швейцарії, Швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» і Громадська організація  «Портал у безперервне навчання “СуХаРі”»;
  • Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, які доклали всіх зусиль, щоб за три місяці здійснити всі ті заходи із підготовлення до тестувань, на розроблення й запуск яких в інших країнах ідуть роки;
  • Міністерства освіти і науки України, яке ухвалило рішення про НМТ як про критерій відбору вступників до закладів вищої освіти й супроводжувало всі процеси з його підготовлення та проведення.

Робота всіх згаданих вище суб’єктів варта поваги й вдячності. Уклінно дякуємо також міжнародним партнерам, зокрема міністерствам освіти інших держав і національним командам PISA, а також посольствам України в інших державах, які зробили все можливе, щоб абітурієнти, які  вимушені були залишити Батьківщину, змогли пройти НМТ за кордоном й отримали шанс вступити до омріяних вітчизняних вишів.

Неможливо також не поцінувати самих вступників, які довірилися нам попри неймовірно складні обставини, що інколи змінювалися з дня на день. Тільки уявіть: явка в тимчасових екзаменаційних центрах щодня становила понад 90% учасників, чого інколи не бувало й у мирні часи (усього 187 836 осіб із 206 433 вступників, які підтвердили участь в основній сесії НМТ, прийшли до тимчасових екзаменаційних центрів).

Вступники з найкращими результатами вже повідомляють про свої досягнення на НМТ в соціальних мережах. І українським підліткам дійсно є чим пишатися, адже кожної сесії значна кількість учасників отримувала щонайменше по одному 200-бальному результату.

Читайте також: Заклади освіти отримають техніку для підключення інтернету в укриттях

Back to top button