Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

ЗНО-2019: абітурієнтам медичних університетів потрібно буде здавати математику чи фізику на вибір

Заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський заявив, що абітурієнти, які матимуть намір вступити до медичних університетів у 2019 році, потрібно буде складати також ЗНО з математики або фізики на вибір. Про це він заявив під час брифінгу.

«Щодо умов прийому в 2019 році – прохідний бал в 150 балів ЗНО для другого і третього предметів для медицини, педіатрії та стоматології залишається. Тут позиція міністерства незмінна. У 2019 році вводиться мінімальний конкурсний бал – 130 для другого, третього сертифікатів для фармації та промислової фармації», – заявив він.

За словами Лінчевського, МОЗ спільно з Міністерством освіти і науки змінили конкурсні предмети для вступу у медичні університети на 2019 рік. «Перший предмет залишається українська мова. Другий – на вибір біологія або хімія. Третій (це є новинка) – це на вибір фізика або математика», – поінформував заступник міністра охорони здоров’я. Він відзначив, що рівень підготовки майбутнього лікаря з математики свідчить і «про здатність навчатися, і аналітично мислити, і приймати рішення».

За словами Лінчевського, в жодній з країн «Великої сімки» та розвинутій європейській країні неможливо стати лікарем, не складаючи екзамени з математики або фізики.

Один коментар

  1. Введення хімії як другого конкурсного предмету для багатьох учнів означає попрощатися з мрією стати лікарем, бо не всім підсилу за півроку опанувати математику чи фізику на 150 балів. Та й взагалі, для чого потрібні такі зміни? Невже, щоб поставити діагноз, треба знати інтеграли? Панове міністри, які далекі від народу, просто перекиньте хімію в третю колонку і хай собі діти вибирають з поміж трьох предметів. Не ламайте долю дитини!

Back to top button