Головне

Зловмисники застосовують новий вид фішингових атак

Зловмисники застосовують новий вид фішингових атак
Зловмисники застосовують новий вид фішингових атак
Як стверджують експерти «Лабораторії Касперського », їм вдалося зафіксувати новий вид фішингової розсилки, головною темою якої є швидке кредитування.

«Подібна тематика не характерна для онлайн-шахраїв – зазвичай лист з «банківської» розсилки звичайно являє собою фальшиве повідомлення, яке розповідає про виниклі проблеми з банківським рахунком і яка потребує від одержувача прийняття термінових заходів для запобігання його закриття», – підкреслює Тетяна Куликова, провідний спам -аналітик ЛК.

Згідно даними фахівців антивірусної компанії, на відміну від подібних «класичних» схем, виявлена ​​розсилка не була націлена на викрадення логіна і пароля від систем онлайн-банкінгу.

«Отриманий нами лист складався всього з однієї лаконічної пропозиції і короткого посилання», – повідомили в ЛК.
При переході за посиланням, яке міститься в листі, жертва потрапляє на спеціально створений web-сайт, що перенаправляє користувача то на фішингові сторінки, замасковані під анкети великих банків («Ощадбанк», «Хоумкредіт», «Тінькофф», «Банк Москви»), то на офіційні ресурси цих самих банків.

При цьому, як стверджують експерти з ІБ, жоден з банків не має відношення до афери. «Зловмисники використовували перенаправлення на їх сайти, щоб ускладнити виявлення фішингової сторінки провайдерами та представниками сервісу коротких посилань», – підкреслює Куликова.

Згідно з даними антивірусної компанії, сторінка містила пропозицію заповнити анкету для отримання кредиту. Введені дані (П.І.Б., дата народження, паспортні дані та інформація про володіння власністю) передавалися зловмисникам.

«Не варто користуватися послугами, які рекламуються за допомогою спам-розсилок. В іншому випадку шанс отримати суму, необхідну для покупки машини або кухонного гарнітура, впаде до нуля, зате серйозно збільшиться ймовірність втратити власних накопичень», – підсумувала спеціаліст ЛК.

Back to top button