Здоров'яПсихологія

Жорстокі фільми та відеоігри не пов’язані з проявами насильства в реальному житті

Нове відкриття дослідників з Стетсонського університету дуже суперечливе. Багато вчених давно вважають: жорстокість в кіно та інших засобах масової інформації викликала зростанням насильства в суспільстві з 1920-х років. Вчені провели два великих дослідження. У першому оцінювалася зв’язок між жорстокими фільмами і числом убивств в період між 1920 і 2005 роками. У другому дослідженні вчені проаналізували, чи призвів попит на агресивні відеоігри до зростання насильства в молодіжному середовищі в 1996-2011 роках, розповідає Psych Central .

Для першого дослідження незалежні експерти з’ясували, наскільки часто сцени насильства зустрічалися в популярних фільмах з 1920 по 2005 роки. Вони співвіднесли це з числом убивств за той же період. В цілому, насильство у фільмах і кількість вбивств виявилися не пов’язані між собою. В середині XX століття невелика кореляція існувала. Однак до 1940-х років і після 1990 року вона була зворотною, тобто жорстокі фільми були пов’язані з меншою кількістю вбивств.

У другому дослідженні вчені використовували рейтинги для оцінки насильницького змісту найпопулярніших відеоігор за 1996-2011 роки. Виявилося, жорстокі відеоігри знижували рівень насильства в молодіжному середовищі. Тим не менш, вчені відзначили: така кореляція випадкова, і не можна говорити про те, що подібні відеоігри знижують рівень агресії.

Попередні дослідження на дану тему проводилися в основному в лабораторних умовах. Це не відображає впливу подібних фільмів та ігор на реальне життя. Багато хто стверджує: фільми стають все більш жорстокими, але до цього моменту ніхто не вивчав, чи є це проблемою для суспільства. Вчені зробили висновок, що жорстоких фільмів і відеоігор дійсно все більше, але це не призводить до негативних наслідків для реального життя.

Шкільне життя

Back to top button