Здоров'я

Жінки більше страждають від “робочого стресу”

Жінки більше страждають від "робочого стресу"
Жінки більше страждають від “робочого стресу”
Опитування понад 1500 чоловік, проведений Американською психологічною асоціацією, показав: 54% вважають, що їм мало платять, виходячи з їх внеску в компанію, а 61% був не задоволений відсутністю кар’єрного росту. Причому, жінки частіше стикалися з труднощами на роботі.

Роботодавець не дає розвиватися і не цінує роботу, – така позиція 32% жінок. За словами фахівців, подібна ситуація призводить до підвищеного рівня стресу з двох причин: по-перше, це завдає удару по самооцінці, а, по-друге, в умовах кризи все більше сімей покладаються на зарплату дружини.

Виходить замкнуте коло. На думку Девіда Позена, автора книги “Вас вбиває робота? Рекомендації лікаря, як перемогти робочий стрес”, хронічний стрес знижує продуктивність роботи. Людина не може тверезо мислити, то у неї страждає короткострокова пам’ять і здатність приймати рішення.

У підсумку зростає число пропущених робочих днів, ростуть витрати на медобслуговування. За загальними підрахунками, через стрес компанії втрачають 300 мільярдів доларів на рік. Хоча деякі компанії йдуть назустріч співробітникам, намагаючись знизити рівень стресу і підвищити їх самооцінку.

Що стосується жінок, то вони схильні тримати образи в собі. У них через стрес можуть з’явитися головні болі, тахікардія, панічні атаки. Коментує Луї Барт, тренінг-фахівець: “Вони часто не наважуються сказати слово на свій захист або відкрито засудити поведінку, яку вважають несправедливою. Особливо тяжко жінкам, що працюють в чоловічому середовищі, де ніхто не хоче чути про материнські обов’язки”.

Back to top button