ГоловнеЗдоров'я

Здоровий спосіб життя в літньому віці може збільшити його тривалість на 5-6 років

Здоровий спосіб життя в літньому віці може збільшити його тривалість на 5-6 років
Здоровий спосіб життя в літньому віці може збільшити його тривалість на 5-6 років
Здоровий спосіб життя в літньому віці додав близько п’яти років життя для жінок і шести років для чоловіків, встановили шведські вчені, праця яких опублікована у British Medical Journal.

Дослідження включає в себе дані про 1,8 тисячі людей у віці від 75 років і старше, за якими велося спостереження протягом 18 років (з 1987 по 2005 роки). Враховувалися дані про вік, стать, рід діяльності, освіту, шкідливі звички, соціальне оточення і вид розваг у вільний час.

Протягом вказаного періоду померли 92% учасників, при цьому половина з них прожила більше 90 років. Тими, хто пережив цей рубіж, найчастіше ставали жінки з вищою освітою, які вели здоровий спосіб життя, мали сильні соціальні зв’язки і активно проводили свій вільний час. Результати також показали, що курці прожили на рік менше, ніж ті, хто не палить. Такий самий позитивний ефект отримали ті, хто кинув палити вже в літньому віці.

Серед видів дозвілля фізична активність здійснила найбільший вплив на збільшення тривалості життя. Середній вік смерті у тих, хто регулярно плавав, займався ходьбою або гімнастикою, був на два роки більшим, ніж у тих, хто цього не робив.

У підсумку люди з низьким рівнем ризику, які вели здоровий спосіб життя і активно спілкувалися з іншими людьми, жили на 5,4 роки довше, ніж ті, хто мав протилежні вихідні дані. Навіть після 85 років, маючи хронічні захворювання, люди без шкідливих звичок, які не нехтують спортом, в середньому жили на 4 роки довше, ніж їхні менш обережні однолітки.

Джерело: news.dt.ua

Back to top button