Здоров'яХарчування

Здорова дієта принесе користь імунітету в старості

В процесі старіння імунна система занепадає. Літні люди частіше страждають від важких інфекцій і раку. Вакцинація з віком теж стають менш ефективною. Виявилося, харчування, обмін речовин і імунітет безпосередньо пов’язані з процесом старіння.

Раніше вчені з Університетського коледжу Лондона з’ясували: старіння клітин імунної системи (Т-лімфоцитів) знаходиться під контролем молекули p38 MAPK, яка гальмує певні клітинні функції. Дія цієї молекули запобігає інгібітор p38 MAPK. Значить, спеціальне медикаментозне лікування може звернути старіння Т-клітин назад.

Недавно команда дослідників виявила, що p38 MAPK активується через поєднання низького рівня поживних речовин і сигналів про старіння клітини. Блокування p38 MAPK зміцнює здоров’я клітин, які демонстрували ознаки старіння. Вчені припускають: підвищити імунітет можна і без використання медикаментів. Досить просто розробити правильну дієту. Дослідники сподіваються, що їх висновки допоможуть у створенні більш ефективної терапії, спрямованої на корекцію імунної системи.

Back to top button