Здоров'яХарчування

Здорова дієта не виправить шкоди, заподіяної організму неправильним харчуванням

Давно відомо: функції імунної системи безпосередньо залежать від способу життя і харчування. Вчені досліджували дві групи мишей, схильних до підвищення рівня холестерину і розвитку атеросклерозу. Першу групу гризунів годували продуктами з високим вмістом жирів і холестерину, а другу – здоровою їжею. Через довгий час дослідники пересадили мишам з схожим генетичним фоном кістковий мозок гризунів, що харчувалися шкідливою їжею. Миші, яким пересадили кістковий мозок, продовжили їсти здорову їжу протягом декількох місяців, а потім вчені їх оглянули, пише Science World Report .

У мишей, що отримали кістковий мозок від гризунів, яких годували їжею з високим вмістом жирів, змінився процес метилування ДНК (модифікації молекули ДНК, що не торкається її будови). Крім того, у них ослабла імунна система і виник атеросклероз. Навіть після успішного лікування атеросклерозу, зниження рівня холестерину в крові і зміни харчування, наслідки нездорового способу життя як і раніше негативно позначалися на функціях імунної системи. Багато в чому це обумовлено тим, що шкідливі звички змінюють процес експресії генів.

Відкриття дослідників пропонує новий підхід до лікування і профілактики аутоімунних захворювань. Вчені планують провести додаткові дослідження, щоб дізнатися, як довго зберігається такий ефект, і які препарати допоможуть його позбутися.

Шкільне життя

  
Back to top button