Головне

Збери свого робота

Компанія Lego випустила третє покоління роботів Mindstorms Education EV3, призначених для вивчення основ робототехніки і просто для розваги. Розумні роботи повинні привернути увагу підростаючого покоління до інформатики, фізики, конструюванню та математики.

Платформа Education EV3 – це не просто набір деталей, а навчальний комплекс з низкою завдань і електронним робочим зошитом. Сам робот простий в збірці, до того ж, до нього додається простий в освоєнні блок для програмування і інтерфейс для реєстрації даних. Спеціально для отримання навичок роботи з Mindstorms EV3 розроблений навчальний курс із 48 кроків. Також є професійний навчальний курс. В принципі повністю функціонального робота EV3 можна зібрати всього за 45 хвилин, тобто за час одного шкільного уроку.

Збери свого робота
Збери свого робота
У базовий набір Lego Mindstorms Education EV3 входять програмований мікрокомп’ютер EV3, батарея, набір датчиків, електромотори, набір будівельних елементів Lego Technic, колеса і інструкції по збірці. Інтуїтивно зрозуміле програмне забезпечення для EV3 створено на базі графічного програмного пакета National Instruments LabVIEW. Крім того, набір Lego Mindstorms Education EV3 дозволяє конструювати і управляти великими та більш складними роботами.

До складу комплекту Mindstorms Education EV3 також входить 30-годинний набір завдань “Інженерні проекти”, який демонструє загальноприйняті процеси і стандарти, використовувані вченими та інженерами в багатьох галузях. Кожне завдання супроводжується навчальним відео, що демонструє реальні приклади застосування робототехніки. Учні можуть розробити власні конструкторські рішення і прийняти участь у колективному проекті. Це вкрай важливо в сучасному суспільстві, оскільки сьогодні більшість складних проектів реалізуються колективами, що вимагає вміння працювати в команді і розвинених комунікативних навичок.

Крім навчальних роботів, протягом 2013 компанія LEGO випустить і домашню версію платформи Mindstorms EV3. З її появою батьки, діти і просто ентузіасти робототехніки отримають розширені можливості програмування мікрокомп’ютера, підтримку “розумних” пристроїв, наприклад, смартфонів, а також створену на базі операційної системи Linux прошивку. Таким чином, володар Lego Mindstorms EV3 отримає практично необмежені можливості з програмування та розширення функціоналу робота. Крім того, нові набори будуть підтримувати мобільні операційні системи Apple iOS і Google Android прямо “з коробки”.

Треба відзначити, що нове покоління роботів Lego сумісно з попереднім – Lego NXT. Всі датчики, електромотори та елементи конструювання старого робота можна використовувати і на платформі EV3.