Вища освітаВища освіта за кордономГоловне

Затишок та інновації: університет Тюбінгена

Затишок та інновації: університет Тюбінгена
Затишок та інновації: університет Тюбінгена
Донині Тюбінгенський університет славився поетами й мислителями. Сьогодні ж він може заявити про себе не лише минувшиною, але й планами на майбутнє, як елітний навчальний заклад.

Одне до одного туляться криві середньовічні будиночки яскравих кольорів. Поміж них – кремезна округла вежа, у якій, як вважають, провів свої останні роки відомий німецький поет Фридріх Гельдерлін. Старезні платани обрамляють річку Неккар, і студенти їдуть уздовж неї на човнах або водних велосипедах. У такій ідилії розташувався університет Тюбінгена.

Університет, здається, пишається тим, що гуманітарні науки викладають тут в стінах історичних будинків, як у XIX столітті, за часів поета Едуарда Меріке й філософа Георга Геґеля. З усім затишком, втім, заклад свого часу мало не проґавив можливості приєднатися до переліку провідних вишів Німеччини.

Шлях до елітного статусу

Завдяки різноманітним ініціативам, покликаним підтримати студентів і абітурієнтів, зараз університет знову на підйомі. Так, приміром, дослідження в сфері ЗМІ віднедавна фінансуються коштами університетського інноваційного фонду. Тут було також створено чотири нові кафедри, студенти задоволені лекціями й підтримкою викладачів.

Тюбінгенський університет імені Ебергарда Карла – у списку найкращих в Німеччині. До 2017 року він гордо носитиме звання елітного. Тут сподіваються привабити більше іноземних студентів. Сьогодні тут навчається близько 28 тисяч осіб, з них три тисячі – іноземці.

Не з першої спроби

Коли в Німеччині 2006 року оголосили конкурс на звання елітних вишів, університет Тюбінгена подав на нього заявку, але елітним тоді так і не став – забракло відсотків у певних фахових категоріях. Однак заклад не полишив амбіцій. Попри першу невдачу, з 2007 року державне фінансування забезпечено Центру інтегративної неврології при університеті.

Товариство імені Макса Планка, інститут Герті й Гельмгольца разом із Тюбінгенським університетом здійснюють спільні дослідження в галузі людського мозку. Як функціонує мозок, що впливає на його керування, на пам’ять – усе це питання, над якими працюють тутешні науковці.

Чарівне слово “інтеграція”

В університеті Тюбінгена вага надається міждисциплінарній праці й інтеграції – так, як це робиться в Центрі інтегративної неврології. У майбутньому ставку тут планують зробити на подальше поглиблення співпраці з незалежними науковими центрами та промисловістю. Готуються також лінгвістичні та навчально-методичні проекти.

Попри свій статус елітного, університету Тюбінгена ще далеко до Гарвардського або Єльського. Фінансова підтримка, що отримує Тюбінгенський університет, розрахована, передусім, на розвиток наукових досліджень. Утім, керівництво плекає надію, що вона покращуватиме викладацький рівень.

Джерело: dw.de

Back to top button