ГоловнеУчительська

Зарплата вчителя без досвіду буде від 6,5 тис. грн., а вчителя вищої категорії 13 тис. грн – проект закону “Про освіту” (відео)

Новий закон про освіту обіцяє, що молодий спеціаліст без досвіду роботи і доплат буде отримувати зарплату на рівні чотирьох прожиткових мінімумів, а це гола ставка майже в 6,5 тис. грн. Це стосується педагогів звичайної загальноосвітньої школи. У спеціалізованих будуть вищі.

Крім того, закон передбачає, якщо педагог пройде добровільну сертифікацію, додатково отримає ще 20% до ставки.

– Ми говоримо про той мінімум, який буде забезпечувати молодого вчителя. Це не говорячи про стаж, посаду. Я переконаний, що створена та модель, яка буде мотивувальною для учителя не тільки стажем, але і якістю своєї роботи, і результативністю, – каже голова підкомітету з питань освіти Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Тарас Кремень.

Законопроект уже схвалив профільний комітет, тож освітяни сподіваються, що депутати ухвалять документ про нову українську школу до кінця цієї сесії.

Коментарів: 30

 1. Шановні Вчителі, з усією повагою, думаєте у людей інших професій немає жодних проблем? І професійних, і людських? Школа як інститут сівби “доброго, разумного, вечного” перестав існувати. Робити нам послугу, навчаючи наших дітей не треба, бо від цього один результат – і Ви його бачите самі. Хоча, судячи з коментарів, скоріше всього – ні…

  1. Шановна Мати учня, з усією повагою, судячи з Вашого коментару можна зробити висновок, що у Вас є проблеми з вчителями школи де навчається Ваш син. Повірте, я бачила таких батьків, і як правило їх один чи два на школу. Це люди, які всім не задоволені. Кричать про свої права і навчають цьому власну дитину. Та на жаль не пояснюють дитині її обов’язків. Повірте дитині сім’я повинна пояснювати елементарні правила етикету. А судячи з Ваших претензій, Ви виховуєте в своїй родині хама.

   1. Шановний вчитель. Я розумію, що правда коле Вам очі. Свої права і обов’язки добре знаю завдяки горе-вчителям. Ваша відповідь на мій комментар, адресований не Вам – корпоратиана етика. “Хамська”, як ви висловлюєтесь, реакція учнів на вчителів – результат і Вашої в тому числі діяльності. Таких Вчителів і ми бачили багато. Вмійте програвати гідно.

    1. Програвати кому? Вам? Тим, хто за свої “чада ненаглядні”, бігає і гадить на всіх, кричить про права, але не знає обов’язків? Станьте на місце вчителя, хоч на піврочку, а “стояти раком” це Ваша прерогатива, мадам)) Може десь Вам і доводилось це робити, а нам навряд чи…

     1. Шановний Сенсей. Ваш коментар жуже красномовно говорить за Вас… І Ви ще нарікаєте на хамство батьків… Маю надію, що Ви працюєте не в школі…

 2. Шановні “вчителі”, не треба з дітей “ліпити людей” – це не ваша компетенція, просто дітей треба любити, вони не “чужі”…Мільйони людей в Україні працюють за мінімальну зарплату і не перестали бути людьми. Якщо вам вже так важко працюється, ідіть у приватний сектор – от там вас дійсно навчать “раком стояти”. Майте сміливість визнати, що професія ‘вчитель” не ваша і не пишіть дурниць, що вам гірше за всіх.

  1. Шановна “Мати учня”, потрібно виховувати свою дитину. Щоб вчителям не доводилось “ліпити з неї людину”. Просто деякі “батьки” здають свое чадо в школу, як у камеру схову, а привити їй трошки культури забувають, а можливо вона в сім’ї взагалі відсутня. А страждають ті діти з яких не потрібно “ліпити людей”.

 3. Моя зарплата вчителя вкт становить 3670 грн згідно тарифного розряду. Про що ще можна говорити. Доплати за 35 років роботи не покривають мої болячки. Класне курівництво становить 25% ТР, це буде 1690 – 20% – 338 = 1352 грн. В класі 27 учнів, це 50 грн на учня в місяць. Успіх учня залежить від батьків з їх генами ( а гени не воші їх не виведеш), учня та вчителя, а 10% від Бога. Так думайте – як нам працювати далі? До якого часу ми будем “раком стояти” перед всіма. Розкрийте очі, не вчіть нас. Так само не вчіть лікаря лікувати. Раніше була схеиа: вчитель, підручник, дошка та крейда. Зараз що змінилось!? А, забув – ще відсутні підручники зараз. Дякую за увагу! Нова реформа – на плечі вчителів, а уродовцям – нові гасла.

  1. Хіба діти винні у реформах освіти? Раз мовчите 35 років, значить Вас така система влаштовує. Не Ви одні заробили собі болячок за стільки років. І, можливо, Вам треба розкрити очі, що зараз вже 2018 рік, діти – інші. Звичайно, що з навченими батьками дітьми працювати легко. На жаль, “отчитайок” зараз більше, ніж справжніх вчителів… Прикро…

 4. Рада за вчителiв! Але чомусь наша держава знову забула про вихователiв ДНЗ. Дуже прикро… Усiм вiдомо, що розвиток, виховання та навчання дитини починае’ться ще у дитсадочку. Скiльки ж душевних сил, енергii’, любовi вiддають цi люди своi’м маленьким вихованцям..!
  Та маючи зарплатню розмiром 2600 гривень, вимушенi шукати iншу роботу, iнакше не прожити.

 5. Це добре, що вчителям пiдвищать заробiтну плату, а вихователям дитячих садочкiв на що чекати?

 6. А чому б не почати з зарплати педагогів, як у Європі – від 1 тисячі євро? А то все годують обіцянками усіх. Якщо хтось заздрить на вчительську зарплату і працю (з попередніх коментарів), йдіть працюйте. Пригадую (нещодавно прочитала), учительська зарплата не передбачає харчування. От з цим висловом я погоджуюсь. Наша праця в нашій країні знецінена!

  1. Нам до Європи так само далеко, як і до 1000 євро… І не тільки “ваша” праця в нашій країні знецінена…

   1. Цікаво дізнатися професію такої сердитої Матері учня. Якщо Ви так “любите” дітей ідіть працювати вчителем. Можливо власним прикладом навчите інших вчителів, як потрібно “працювати”. Виражаю щире співчуття класному керівникові Вашого сина та всьому педагогічному колективу цієї школи. Шановні вчителі тримайтеся я морально з Вами.

 7. А викладачі коледжів отримують зарплату ще нижчу, чим вчителі у школі..

 8. І це правда, зарплати піднімають, а “спонсорські” чи “благодійні” деруть з батьків. І саме цікаве, що вчителі думають мабуть, що у всіх такі зарплати як і в них, бо з кожним роком апетити на ремонти або те, що треба придбати для школи чи дит.садка ростуть із блискавичною швидкістю. А якщо в тебе двоє-троє дітей, то де хочеш візьми, а в школу-садочок здай.

  1. А якщо вчитель сам за свої кошти купує телевізор на клас….то як на це Ви дивитесь? Якщо сам на уроки купує різноманітний матеріал, про канцелярію, й годі писати…..На рахунок ремонтів- Ваші дітки проводять у класах багато часу..і робите ремонт для комфорту своїх дітей і вчитель долучає і свої кошти в той кабінет.. “C миру по нитке, бедному рубашка” є різні випадки…не пишіть на всіх..не міряйте однією міркою…До речі, якого розміру “спонсорські”?

   1. 1. Ви хоч не смішіть – телевізор, канцелярію… і т.д. за свої гроші вчитель купує))) (наприклад, в нас це зовсім не так). Я розумію, що рівень фінансування шкіл майже нульовий, аби не батьківські кошти вже б і дах впав би. АЛЕ є поняття аби було відремонтовано і дітям комфортно, а інше коли вже просто з жиру бісяться. Не порівнюйте всі школи і всіх вчителів.
    2. Вчителям потрібна гідна оплата праці, але вчителям які дають дітям знання, а не відпрацьовують “трудодні”. Навіщо платити таким вчителям високу зарплату, якщо дитина виходить зі школи і йде за знаннями до репетитора?

    1. Навіщо платити таким вчителям високу зарплату, якщо дитина виходить зі школи і йде за знаннями до репетитора?
     Вчителі пояснюють усім дітям у класі однакво. Але, на жаль, не усі учні однаково слухають. Бо ж батьки вдома розказують, що школа знань не дає, навіщо туди ходити, якщо вийдеш усе одно з нульовими знаннями…А діти приходять на урок, не виконавши домашнє завдання. То це теж вина вчителя? От потім і доводиться платити репетиторам.
     Шановні батьки! Ви б краще пояснювали дітям, що до школи ходять вчитися, а не хизуватися новеньким мобільним телефоном чи планшетом. Бо ставлення дітей до школи і навчання залежить від вас.

     1. Я повністю з Вами згодна,я теж вчитель .

  2. Вибачте, але в чому вина вчителя? Тут питання до держави. Навіть якщо і зарплати піднімуть, то і дуже щедро вирахують проценти. Так що збільшення не відчутне. Згідна з Аллою ( попередній коментар) – вчителі багато витрачають на клас, урочні потреби, на чужих же дітей. Кожному карточку, наочність, то й же глобус, карту, компас, папку, папери, диски і т. д. – цього ніхто дурно не роздає і давно не рахує. І це тільки дрібниці. А свій домашній ноутбук чи куплений телевізор. Думаю жодний батько чи мати свого з дому не приносять на час уроків щодня. То чому жалітись? А у кого по троє – по п’ятеро дітей – то що ж тепер, вчителю усіх забезпечити, зробити самому ремонт, придбати таблиці, стенди (один – від 500 грн до 1000 маленький),облаштувати клас для комфорту чужих діток, а батьки поспостерігають збоку і навіть простого “Дякую” не скажуть. А скільки педагогів їдуть з міста в село, витрачаючи до 1000 лише на дорогу. Не думаю, що батьки привозять і відвозять вчителя додому. То тепер усе це підрахувати слід і вийде, що молодий вчитель буде приносити у сім’ю біля 2000тис. з яких ще треба жити, комунальні оплатити, про своїх дітей і про себе подбати. І у ту ж чи іншу школу, де навчаються діти вчителя – теж здати стільки ж, або, якщо в містах, то ще й більше. Так що не слід бруднити вчителів, які ліплять з ваших дітей людей. І слід ще дякувати державі, що батьки не оплачують зарплати вчителям, як у часних школах ( до речі, там ще 3 роки тому вчителю платили біля 6500 з карману батьків) , а все таки це є передбаченням держави.

  3. Але ж її не має у вчителя, це пишуть пензілом… Чи вчитель повинен на свої гроші озброювати навчання учнів, ремонтувати помешкання школм!? Так він це робить, але хто це зробить для його сім’ї, його домівки, за чиї гроші, якщо він витратить усе для школи!?

  4. А ви не замислювались, що деруть не вчителі. Усі фонди обговорюють адміністрація школи з головами батьківських комітетів. А доводять інформацію саме на класних зборах. Тому вважають, що це вчитель в усьому винен.

  5. А ви перш ніж ображати вчителів, підіть самі повчіть дітей, а тоді скажете чи великі в них зарплати.А ви не думали, що нараховують ім одну суму, а вираховують від1.500 і більше і в кінці кінців навіть свою дитину не можна одягнути , не кажучи вже про себе.Я і вчитель і мама, я знаю і про зарплати і про внески.І якщо хочете, щоб ваші діти вчились в гарному, чистому класі і з усіма підручниками, то внесіть благодійні кошти і не ображайте ВЧИТЕЛІВ, ЯКІ НАВЧАЮТЬ ДОБРУ І РОЗУМУ ВАШИХ ЖЕ ДІТЕЙ, ПРИЧОМУ НА СВОІХ МЕНШЕ ЧАСУ ВИТРАЧАЮТЬ, НІЖ НА ВАШИХ

 9. Acta Non Verba!!!Цікаво,що буде на справді!!!

 10. краще почали би школи фінансувати, а не дерти з батьків школярів на ремонти та меблі!

  1. Вже ніхто не дере, шановна ГОСТЬЯ… ИДИТЕ В НОГУ СО ВРЕМЕНЕМ… живете чутками і плітками, мабуть, домогосподарка?

Back to top button