Заняття спортом роблять мозок більш ефективним

Опубліковані нещодавно в міжнародному журналі «Психологічна медицина» результати нового дослідження доводять, що ті люди, хто з молодих років регулярно займаються спортом, після досягнення п’ятдесятирічного віку в тестах на запам’ятовування демонструють кращі результати.
У медичному журналі з проблем хвороби Альцгеймера також представлена робота по вивченню впливу фізичних навантажень на пам’ять. Заняття на велотренажері протягом 6 хвилин приводили до того, що через годину після тренування люди запам’ятовували більшу кількість зображень, ніж ті, хто ці 6 хвилин просидів без руху.
Автори дослідження вважають, що це пов’язано з викидом норадреналіну, який провокує фізичне навантаження. Цей гормон відіграє чималу роль у процесах пам’яті.
Британський журнал спортивної медицини, спираючись на дані опублікованих досліджень, також стверджує, що короткі, але інтенсивні тренування сприяють кращому самоконтролю, швидкості прийняття рішень, здатності до аргументованих відповідей. Як показали наукові роботи, це зумовлено поліпшенням кровопостачання області кори головного мозку, яка відповідає за функції управління.
Здатність вирішувати одночасно багато завдань також поліпшується при регулярних фізичних вправах. Учені, що проаналізували понад 100 досліджень, впевнені, що поліпшення пізнавальних здібностей обумовлено виробленням особливого білка, що поліпшує ріст і розвиток зв’язків між нейронами головного мозку.