Здоров'яПсихологія

Заняття музикою корисні для психіки дітей

Раніше вчені з’ясували, що потовщення і стоншення кори в конкретних ділянках головного мозку відбивають ризик тривоги, депресії, агресивної поведінки і проблем з самоконтролем.

У новому дослідженні фахівці з’ясовували, чи допомагає музика зміцнити психічне здоров’я дітей. Для цього вони просканували мозок 232 учасників віком від 6 до 18 років, розповідає Science World Report.

Вчені виявили: заняття музикою впливають на моторні ділянки мозку, підвищуючи їхню активність для кращого контролю і координації рухів. Зміни відбуваються і в ділянках мозку, що відповідають за регуляцію поведінки. Наприклад, заняття музикою приводили до потовщення кори в частині мозку, пов’язаної з виконавчими функціями, в тому числі, робочою пам’яттю, довільною увагою і плануванням майбутнього.

Дослідники також відзначили, що заняття музикою потовщують кору в ділянках мозку, що відповідають за контроль емоцій. Так, музика здатна впоратися з безліччю психологічних проблем. У зв’язку з цим вчені пропонують розробити новий метод лікування психічних розладів у дітей. Фахівці вважають: музика корисна і для здорових дітей. Наприклад, вона може поліпшити їхню успішність.

Шкільне життя

  
Back to top button