Головне

Захисники авторських прав запропонували карати піратів вірусами

Захисники авторських прав запропонували карати піратів вірусами
Захисники авторських прав запропонували карати піратів вірусами
Комісія по крадіжкам американської інтелектуальної власності (Commission on the Theft of American Intellectual Property) направила до Конгресу США доповідь, в якій попросила дозволити захисникам авторських прав використовувати проти піратів шкідливі програми. Доповідь опубліковано на сайті комісії.

Члени комісії запропонували примусово встановлювати на всі комп’ютери програму, яка, у разі виявлення піратського контенту, блокуватиме комп’ютер до тих пір, поки користувач не зізнається у скоєному злочині. Комп’ютер, в такому випадку, зможуть розблокувати тільки поліцейські і використовувати його як доказ.

Ряд ЗМІ припустили, що Конгрес США не піде на розгляд таких заходів. Зокрема, видання TheNextWeb назвало вимоги комісії «абсолютно протизаконними».

Додатки, подібні описаним, експерти антивірусних компаній відносять до класу ransomware і вважають шкідливими. Такі програми-вимагачі блокують екран або клавіатуру користувача і вимагають від нього виконати якусь дію – як правило, перевести гроші або відправити SMS.

Комісія по крадіжкам американської інтелектуальної власності – незалежна організація, що включає в себе представників як демократичної, так і республіканської партій. Серед її цілей – оцінка причин і масштабу міжнародних порушень авторських прав, а також ролі Китаю в таких порушеннях. Комісію очолюють колишній директор Національної розвідки США Денніс Блер (Dennis C. Blair) і колишній посол США в Китаї Джон Хантсман-молодший (Jon M. Huntsman, Jr.).

Back to top button