Здоров'яХарчування

Заборони не допоможуть навчити дітей харчуватися правильно

Вчені з Корнельського університету проаналізували дані 43 міжнародних досліджень. У них була позитивна і негативна інформація про їжу. Фахівці з’ясували: потрібно говорити дитині, яка їжа корисна і чому, а не забороняти їй їсти шкідливі продукти.

Дослідження показало: негативна інформація найкраще діяла на фахівців у цій галузі, наприклад, дієтологів і лікарів. А от для людей, які не так добре розбиралися в харчуванні, більш ефективною виявилася позитивна інформація про користь тих або інших продуктів. Так, за словами дослідників, краще попросити дитину з’їсти яблуко, тому що це корисно для здоров’я, а не змушувати її відмовитися від печива, тому що воно занадто калорійне.

Вчені впевнені: акцент на позитивних, а не на негативних сторонах допоможе привчити дітей до здорової їжі. До речі, фахівці з Медичного центру Дитячого госпіталю Цинциннаті з тією ж метою розробили програму, призначену для дітей з дитячого садка по шостий клас. Ті, хто купував у шкільній їдальні корисні продукти, отримували невеликий приз. Метод вчених виявився дуже ефективним.

Шкільне життя

Back to top button