ГоловнеОсвіта і право

З 1 жовтня усі лікарняні листки будуть оформлювати лише в електронному форматі

Міністерство охорони здоров’я та Міністерство цифрової трансформації спочатку планували повноцінно запустити е-лікарняні з 1 вересня, але запуск довелося відкласти на місяць, оскільки деякі медзаклади не встигали адаптуватись до змін. Про готовність до повноцінного запуску з 1 жовтня (з червня система працювала у тестовому режимі) повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький.

Якщо на початок осені з 3 тисяч закладів у електронній системі змогли працювати лише 2,2 тисячі то станом на 27 вересня 137 тисяч медичних працівників пройшли онлайн навчання, а 2,9 тис. медзакладів вже оформлюють е-лікарняні. З початку роботи системи створено майже 1 млн медичних висновків про непрацездатність. Лише 100 лікарень поки що не змогли налаштуватись на роботу в нових умовах, але до 1 жовтня є час, щоб «підключити» ці заклади до електронної системи, зазначив Михайло Радуцький.

В уряді вкотре підкреслили, що перехід на електроні лікарняні пришвидшити отримання страхових виплат завдяки автоматизованому обміну даних з ПФУ, а також ефективно боротися з корупцію та зловживаннями.

Як влаштована система е-лікарняних 

  • Пацієнт приходить до лікаря на огляд.
  • Лікар створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі та підписує його КЕПом.
  • Пацієнт отримує про це повідомлення від системи E-health. Звідти за кілька секунд лікарняний потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду, де формується електронний листок непрацездатності — це саме той документ, за яким вам нараховують виплати.
  • Пацієнт також отримує відповідне сповіщення на телефон від ПФУ.

Читайте також: У МОН розповіли, якими будуть канікули школярів

Back to top button