ГоловнеОсвіта і право

З 1 січня мінімальна зарплата вчителів становитиме ₴5266, але у тих у кого вища категорія уточнили в уряді

За словами Андрія Реви, тарифні розряди вчителів підвищено на дві одиниці. І це буде додатково враховуватися при підвищенні рівня окладу з 1 січня 2017 року. Наприклад, заробітна плата вчителя вищої категорії, що буде віднесено до 14 розряду (а в минулому році це був 12 розряд), складатиме від 5 266 гривень до 6 841 гривні. Учитель без категорії отримуватиме від 3960 до 4853 гривень. Тобто заробітна плата буде вища в півтора-два рази, ніж у тих, хто отримує мінімальну заробітну плату. Мова про зрівнялівку не доречна.

Стосовно законодавчих змін, що їх потрібно внести для прийняття Закону про державний бюджет зі встановленням мінімальної заробітної плати в 3200 гривень, то урядовець підкреслив: мова йде насамперед про незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини, коли збільшення мінімальної зарплати автоматично веде до перерахунку інших виплат і вимагає додаткових коштів. Для цього необхідно зняти всі штучні обмеження зростання мінімальної заробітної плати, визначити її основну роль, як нижньої межі оплати праці за відпрацьований повний робочий місяць. Саме такий підхід до мінімальної заробітної плати застосовується міжнародними нормами та практиками всіх європейських країн.

„Треба припинити практику застосування мінімальної заробітної плати при побудові схем посадових окладів окремих працівників, – сказав Міністр соціальної політики. – Зокрема, суддям, працівникам Рахункової палати, державним службовцям, державним органам розслідування та іншим. Крім цього, показник заробітної плати широко використовується при визначенні штрафів, надання адміністративних послуг, судового збору, суми податків тощо”.

Також Міністр соціальної політики сказав, що Уряд продовжує працювати над осучасненням пенсій, призначених у попередні роки, про що було дано відповідні доручення Прем’єр–Міністром України Володимиром Гройсманом. Пропозиції щодо цього будуть внесені найближчим часом.

Уряд діє покроково: спочатку підвищується мінімальна заробітна плата, завдяки чому бюджет отримує необхідний ресурс, а потім цей ресурс використовуватиметься для підвищення інших соціальних стандартів.

www.msp.gov.ua

Back to top button