Головне

Єгипетські вчені зробили великі відкриття про піраміди

Єгипетські вчені зробили великі відкриття про піраміди
Єгипетські вчені зробили великі відкриття про піраміди
Єгипетські археологи виявили групу поховань робітників, які працювали на будівництві найбільшої і найзнаменитішої, яка збереглась до наших днів піраміди Стародавнього Єгипту – піраміди Хеопса, повідомив у неділю міністр культури Єгипту Фарук Хосні.По його словами, вік виявлених гробниць відноситься до часу правління фараонів IV династії (2649 -2513 до нашої ери).

Глава Вищої ради у справах старовини Єгипту Захі Хавас, у свою чергу, заявив про те, що виявлені в районі археологічного комплексу Гіза в безпосередній близькості від Великої піраміди Хеопса могили робітників є черговим спростуванням теорії про те, що піраміди будували раби. “Якби піраміди будувалися рабами, то їх могили не могли б розташовуватися в цій зоні, де гробниці дивляться прямо на Велику піраміду “, – сказав Хавас. Він також додав, що за оцінкою єгипетських вчених, число робітників, зайнятих на будівництві Великої піраміди, не перевищувало десяти тисяч.

Хавас пояснив,що багаті сім’ї Верхнього Єгипту і Дельти Нілу щодня жертвували для харчування робітників, зайнятих на будівництві пірамід, по 11 телят і 23 ягняти, що звільняло їх від сплати будь-яких податків.

Наступне велике археологічне відкриття в Гізі стало, проте, не першим виявленням могил будівельників пірамід .Перша серія подібних гробниць була відкрита археологами в Гізі ще в 1990 році, відноситься до числа найбільш значущих знахідок 20 і 21 століть. Вони належали робочим, які будували піраміди Хеопса і Хефрена.

Хавас і його команда раніше також виявили графіті на стінах гробниць робітників, які називали себе “друзями Хеопса”, а це, в свою чергу, є ще однією ознакою того, що вони не були рабами.

Відкриття першої гробниці робочих в 1990 році сталося випадково, коли кінь спіткнулася об цегляну споруду в 10 метрах від району поховання.