Здоров'я

Яких вітамінів вам не вистачає?

Яких вітамінів вам не вистачає?
Яких вітамінів вам не вистачає?
Про те, що вашому організму необхідно заповнити дефіцит необхідних мінералів і вітамінів, повідомлять тривожні ознаки.

На нестачу вітамінів в організмі можуть вказувати різні симптоми. Ми розповімо про ті з них, які нескладно вловити самостійно. Отже …

Стан шкіри. Поверхневі зморшки, сухість, блідість шкірного покриву видають недолік нікотинової кислоти і вітаміну РР в організмі, а лущиться жирна шкіра – вітаміну В2. Утворення «гусячої шкіри» на тильній стороні рук, довго незагойні екземи, вугрові висипання, червоні плями на обличчі часто виникають при дефіциті вітамінів групи В і вітаміну А.

Волосся. Швидко сивіючі, тьмяні, ламкі пасма – реакція організму на нестачу йоду, вітамінів F і В. Жирне волосся можуть вказувати на можливий дефіцит вітаміну В2. Поріділі – на недолік вітаміну Н, С, інозиту і фолієвої кислоти. Достаток лупи часто говорить про брак селену, а також вітамінів F, В6 і В12.

Схильність до простуд. То і справа що виникають інфекції можуть свідчити про брак вітамінів В6 і А.

Нездужання. М’язова слабкість і нічні судоми виникають на тлі нестачі вітамінів В6 і В1. безсоння нерідко стає наслідком дефіциту вітаміну Н, кальцію і калію. Руйнування зубів, крихкість кісток, остеопороз є небезпечними ознаками нестачі вітаміну D. Носові кровотечі сигналять про брак вітамінів Р, К і С, а запалення очей і відчуття печіння в очах – вітамінів В2 і А.

Втрата апетиту, повільний або прискорений пульс, підвищений артеріальний тиск може вказувати на недостатню кількість вітаміну В1. Шум у вухах, запаморочення виникають в результаті дефіциту вітамінів Е і В3, а також марганцю і калію.

Back to top button