ГоловнеПерерва

Як регіони проігнорували рекомендації Уряду та МОН щодо канікул

Темпи поширення COVID-19 зростають, тож уряд уряд б’є на сполох. Українські школярі мають піти на екстрені канікули з 15 до 30 жовтня, а студенти вишів і технікумів – виїхати з гуртожитків і навчатись дистанційно з 15 жовтня до 15 листопада. Проте це лише рекомендація, не наказ до виконання. Керівництво кожної школи самостійно планує графік навчання, а місцева влада, як і уряд, можуть лише рекомендувати щось. Та попередні роки демонструють, що школи часто прислухаються до місцевої влади, і така солідарність дозволяє, скажімо, регулювати тепловий режим у закладах. Влада Києва вже заявила: не радить київським школам переносити канікули. Що ж стосується вишів і технікумів – вони також вирішуватимуть самі щодо дистанційного навчання, адже автономні. Станом на ранок у Міністерстві освіти вже є інформація, як вчитимуться українські школярі і студенти.

Дані з низки областей і міст іще збирають, адже це складний процес, розповідає в коментарі Радіо Свобода директор департаменту середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.

«Ці рішення ухвалюються разом із комісією з техногенної безпеки і відповідними санітарними службами», – коментує Кононенко.

Утім, станом на 10-у ранку 15 жовтня Міністерство освіти та науки має таку інформацію:

Київ: канікули раніше не почнуться, тож школярі відпочиватимуть за попереднім графіком – із 21 по 28 жовтня.

Київська область: із 15 жовтня канікули.

Львівська область: із 19 жовтня всі відпочивають.

Сумська область: у місті Суми діти на канікулах із 15 жовтня, в області переважно з 19 жовтня.

Луганська область (підконтрольні Києву регіони): майже всі школи з 15 жовтня, в Лисичанську – з 19 жовтня.

Донецька область (підконтрольні Києву регіони): переважна більшість шкіл уже на канікулах із 15 жовтня, і невелика кількість почне з 19 жовтня.

«Наскільки ми розуміємо ситуацію в місті Дніпрі і в Кривому Розі – там міські ради зараз вирішують питання. Може в Дніпрі канікули будуть оголошені з 22 жовтня, а в Кривому Розі з 19 жовтня», – додає Кононенко.

Волинська область: у Луцьку з 21 жовтня, в області з 15 жовтня.

Запорізька область: у місті Запоріжжі і майже всіх школах області з 19 жовтня, і є невелика кількість шкіл у районах, де або немає захворюваності, або вона дуже низька – там канікули з 26 жовтня.

Чернігівська область: Чернігів, Прилуки, Ніжин – усі з 15 жовтня вже на канікулах, і близько 15–20 шкіл іще вирішують – це, як правило, невеликі школи в об’єднаних територіальних громадах.

Чернівецька область: із 23 жовтня школярі переходять на дистанційне навчання, з 26 жовтня буде оголошено канікули, по області 74 школи з 15 жовтня перейшли, 27 шкіл із 19 жовтня і 240 шкіл із 26 жовтня.

Херсон – одне з міст, яке проігнорувало рекомендацію уряду вийти на канікули раніше (почнуть 22 жовтня), тоді як Херсонська область до неї дослухалась (із 15 жовтня).

Станом на день 15 жовтня в Україні лабораторно підтвердили загалом 281 239 випадків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19): 5 302 людини померли, 119 650 – одужали. Загалом за добу було зафіксовано 5 062 нові випадки.

Нагадаємо, що МОН рекомендує закладам загальної середньої освіти провести осінні канікули 15-30 жовтня через підвищення захворюваності на COVID.

Back to top button