Як правильно будувати графік спортивних тренувань

Як правильно будувати графік спортивних тренувань

Як правильно будувати графік спортивних тренувань

Дослідники з канадського Університету Куїнс з’ясували, що ніякої різниці в тому, з якою регулярністю люди займаються спортом, немає. Головне – загальний час, проведений в спортзалі, та інтенсивність тренувань.
Автори дослідження Ян Янссен і Жанін Кларк порівняли, як обидві схеми фізичних навантажень впливають на ймовірність розвитку діабету та серцево-судинних хвороб.

У їх дослідженні брали участь 2 324 дорослих, які витрачали на фізичні вправи по 150 хвилин на день, але займалися по-різному. Деякі відпочивали з понеділка по п’ятницю, але викладалися в суботу та неділю, відпрацьовуючи всі 150 хвилин. Інші ж, навпаки, займалися кожен день, але по 20-25 хвилин.

Рівень фізичної активності піддослідних вимірювався за допомогою акселерометрів, які видавалися всім і кожному. Як пишуть автори роботи в журналі Applied Physiology, Nutrition and Metabolism, вірогідність появи метаболічного синдрому (розлади обміну речовин, наслідком яких є надмірна вага та діабет) залежала тільки від загального навантаження протягом тижня, але не від його розподілу.

Іншими словами, ймовірність отримати діабет, ожиріння у тих, хто займався кожен день, і у тих, хто витрачав на це лише два дні на тиждень, була однаковою.

При цьому дослідники особливо підкреслюють важливість саме 150 хвилин фізичного навантаження в тиждень – саме стільки, за їх словами, потрібно займатися, щоб надійно убезпечити себе від проблем зі здоров’ям. Але розподіл цих хвилин по тижню віддається на ваш розсуд.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*