Здоров'я

Як правильно будувати графік спортивних тренувань

Як правильно будувати графік спортивних тренувань
Як правильно будувати графік спортивних тренувань
Дослідники з канадського Університету Куїнс з’ясували, що ніякої різниці в тому, з якою регулярністю люди займаються спортом, немає. Головне – загальний час, проведений в спортзалі, та інтенсивність тренувань.
Автори дослідження Ян Янссен і Жанін Кларк порівняли, як обидві схеми фізичних навантажень впливають на ймовірність розвитку діабету та серцево-судинних хвороб.

У їх дослідженні брали участь 2 324 дорослих, які витрачали на фізичні вправи по 150 хвилин на день, але займалися по-різному. Деякі відпочивали з понеділка по п’ятницю, але викладалися в суботу та неділю, відпрацьовуючи всі 150 хвилин. Інші ж, навпаки, займалися кожен день, але по 20-25 хвилин.

Рівень фізичної активності піддослідних вимірювався за допомогою акселерометрів, які видавалися всім і кожному. Як пишуть автори роботи в журналі Applied Physiology, Nutrition and Metabolism, вірогідність появи метаболічного синдрому (розлади обміну речовин, наслідком яких є надмірна вага та діабет) залежала тільки від загального навантаження протягом тижня, але не від його розподілу.

Іншими словами, ймовірність отримати діабет, ожиріння у тих, хто займався кожен день, і у тих, хто витрачав на це лише два дні на тиждень, була однаковою.

При цьому дослідники особливо підкреслюють важливість саме 150 хвилин фізичного навантаження в тиждень – саме стільки, за їх словами, потрібно займатися, щоб надійно убезпечити себе від проблем зі здоров’ям. Але розподіл цих хвилин по тижню віддається на ваш розсуд.

Back to top button