ГоловнеПерерва

Як працює «лагідна» пропаганда для молоді та чому варто відмовитися від російського контенту?

Деякі російські лідери думок як до, так і після початку повномасштабного вторгнення РФ багато висловлювалися щодо подій в Україні. Їхня риторика побудована так, щоб показати, що вони виступають проти російської агресії.

Але якщо придивитися уважніше, їхні меседжі виявляються просто іншим, «лагіднішим» видом російської пропаганди, яка не сприймає Україну як суверенну незалежну державу, а українців – як окремий народ, який сам вирішує, як йому розвиватися.

На прикладі популярного серед української молоді російського блогера й телеведучого Юрія Дудя онлайн-медіа «Свідомі» пояснює, як прокремлівські наративи майстерно запаковуються в інтерв’ю, фільми й дописи в соціальних мережах.

Зокрема, 12 квітня на каналі Дудя вийшло відео «Человек во время войны» про російських емігрантів в Угорщині, які допомагають українським біженцям. Що з ним не так?

Автор уникає згадки про розв’язання росією повномасштабної війни в Україні й називає її конфліктом.

Натякає, що українці виїжджають до Європи через бідність, а не через війну.

Головні герої випуску – знайомі блогера, які розповідають про допомогу українцям і про те, що у всьому винен Путін. Хоча за даними соціологічного дослідження «Левада-Центр», 83% росіян підтримують його політику і вважають, що Росія рухається у правильному напрямку.

Але це відео – не єдине, у якому Дудь поширював прокремлівські наративи. Він робить це ще з 2014 року: то жартуючи про «Крим наш», то говорячи, що «Революція гідності виявилася не такою вже і гідною», то називаючи агресію росії проти України «сваркою» або вирізаючи з інтерв’ю з блогером Іваном Рудським частину про Голодомор. У такий спосіб Дудь спотворює картину того, що відбувається насправді, підіграючи росії.

Детальніше:

Російська пропаганда для молоді: що не так з Юрієм Дудьом? Частина 1

Російська пропаганда для молоді: ставлення Дудя до України. Частина 2

Ще один детальний розбір контенту Юрія Дудя від українського Ютуб-каналу «Загін кіноманів» можна подивитися тут.

Матеріал розроблено IREX в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Back to top button