ГоловнеОсвіта і право

Як працюватимуть COVID-сертифікатів в Україні

Уряд ухвалив постанову щодо впровадження COVID-сертифікатів в Україні. Про те, як вони працюватимуть, розповіли в Мінцифри.

COVID-сертифікат – це цифровий документ, який буде підтверджувати статус громадянина про вакцинацію, негативний результат ПЛР-тестів і статус, що людина одужала від COVID-19. Документ, як вказано, розробляється з урахуванням міжнародних вимог – EU Digital COVID Certificate Єврокомісії.

Так, з липня Мінцифра спільно з партнерами запустила бета-тестування COVID-сертифікатів. Долучитися можуть люди, які вже отримали 2 дози вакцини від COVID-19 на території України. Уже близько 10 тисяч користувачів, як вказано, зареєструвалися. Стати бета-тестувальником можна за посиланням: https://team.diia.gov.ua.

Усі дані про пацієнта вносять в електронну систему охорони здоров’я. Документ можна буде згенерувати в застосунку чи на порталі “Дія”. А згодом також отримати паперовий у лікаря.

COVID-сертифікати працюватимуть, як й інші документи в “Дії”. Перевірити, чи дійсний сертифікат, можна буде за QR-кодом. Це зручно, адже не потрібно додатково впроваджувати спеціальне обладнання для перевірки.

Читайте також: Нещеплених працівників освіти не можна допускати до роботи – головний санітарний лікар

Back to top button