Здоров'я

Як позбутися дефіциту йоду назавжди

Як позбутися дефіциту йоду назавжди
Як позбутися дефіциту йоду назавжди
Медики світу довели, що нестача йоду в організмі людини загрожує хворобами, які пов’язані з йододефіцитом. На жаль, у нашій області, як і по всій Україні, склалася тривожна ситуація із захворюваннями, пов’язаними з йодною недостатністю.

До чого призводить нестача йоду?

Недостатня кількість йоду в організмі людини спричиняє зменшення кількості повноцінних гормонів, що, в свою чергу, призводить до небезпечних хвороб. У дорослих людей нестача гормонів щитовидної залози викликає суттєве погіршення діяльності нервової, серцево-судинної систем, шлунково-кишкового тракту тощо.

Кому потрібно вживати йодовану сіль?

Йодована сіль показана всім без винятку мешканцям нашого регіону, де існує природний дефіцит йоду і надходження його з їжею та водою є недостатнім. До того ж, це не ліки, а продукт харчування, придбати який можна не в аптеці, а в звичайному магазині.

Як вживати йодовану сіль?

Вживати йодовану сіль треба в такій самій кількості, як і звичайну. Доросла людина за добу споживає близько 6 грамів солі. При цьому треба мати на увазі, що як мінімум половина цієї кількості споживається в прихованому вигляді — з хлібом, ковбасою, консервами тощо. Тому для підсолювання лишається тільки 2-3 грами — менше половини чайної ложки.

Використання йодованої солі для профілактики хвороб, пов’язаних з дефіцитом йоду, має ту безперечну перевагу, що нічого не треба робити спеціально. Просто замість звичайної солі треба вживати йодовану.

В яких продуктах міститься максимальна кількість йоду?

Це всі без винятку продукти моря (морська капуста, риба), бульйонні кубики, грецькі горіхи, вода «Йодіс», вода мінеральна природньо-столова «Брусницька-нова» (виробляється в с.Брусниця і має природній вміст йоду). Та й ряд інших продуктів, на упаковках яких зазначається про наявність у їх складі йоду.

Джерело:freelife.cv.ua

Back to top button