день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Як позбутися дефіциту йоду назавжди

Як позбутися дефіциту йоду назавжди

Як позбутися дефіциту йоду назавжди

Медики світу довели, що нестача йоду в організмі людини загрожує хворобами, які пов’язані з йододефіцитом. На жаль, у нашій області, як і по всій Україні, склалася тривожна ситуація із захворюваннями, пов’язаними з йодною недостатністю.

До чого призводить нестача йоду?

Недостатня кількість йоду в організмі людини спричиняє зменшення кількості повноцінних гормонів, що, в свою чергу, призводить до небезпечних хвороб. У дорослих людей нестача гормонів щитовидної залози викликає суттєве погіршення діяльності нервової, серцево-судинної систем, шлунково-кишкового тракту тощо.

Кому потрібно вживати йодовану сіль?

Йодована сіль показана всім без винятку мешканцям нашого регіону, де існує природний дефіцит йоду і надходження його з їжею та водою є недостатнім. До того ж, це не ліки, а продукт харчування, придбати який можна не в аптеці, а в звичайному магазині.

Як вживати йодовану сіль?

Вживати йодовану сіль треба в такій самій кількості, як і звичайну. Доросла людина за добу споживає близько 6 грамів солі. При цьому треба мати на увазі, що як мінімум половина цієї кількості споживається в прихованому вигляді — з хлібом, ковбасою, консервами тощо. Тому для підсолювання лишається тільки 2-3 грами — менше половини чайної ложки.

Використання йодованої солі для профілактики хвороб, пов’язаних з дефіцитом йоду, має ту безперечну перевагу, що нічого не треба робити спеціально. Просто замість звичайної солі треба вживати йодовану.

В яких продуктах міститься максимальна кількість йоду?

Це всі без винятку продукти моря (морська капуста, риба), бульйонні кубики, грецькі горіхи, вода «Йодіс», вода мінеральна природньо-столова «Брусницька-нова» (виробляється в с.Брусниця і має природній вміст йоду). Та й ряд інших продуктів, на упаковках яких зазначається про наявність у їх складі йоду.

Джерело:freelife.cv.ua