Батькам

Як покарання можуть нашкодити дитині?

Як покарання можуть нашкодити дитині?
Як покарання можуть нашкодити дитині?
Батьки і вчителі, які звикли виховувати дітей, піддаючи їх принизливим покаранням, підходять до питання дисципліни в корені невірно, стверджують фахівці.

Будь-яке покарання, яке викликає почуття сорому або ніяковості у дитини, є неефективним і може завдати довготривалу психологічну травму.

Дослідження, проведене дослідниками з Мічиганського університету в США довели, що такі покарання можуть призвести до цілого ряду проблем в майбутньому, включаючи підвищену тривожність, депресію і агресію. Крім того вони руйнують відносини між батьками і дітьми і ведуть до поганої поведінки.

Замість цього, батькам слід дотримуватися інших дисциплінарних методів, наприклад, встановивши правила для дитини і позбавляючи його привілеїв. В цілому батьки повинні прагнути до того, щоб створити обстановку підтримки дитини.

“Позитивний підхід набагато ефективніше, ніж будь-яке покарання”, – додав Енді Гроган-Кейлор (Andy Grogan-Kaylor), автор дослідження з Мічиганського університету.

Покарання не проходять безслідно для дітей. Вони можуть змусити дитину збунтуватися і спровокувати агресивну поведінку.

Крім того, дитина оцінює свій досвід в контексті того, який досвід переживають його однолітки. Якщо дитину виховують способом, який не схвалюється суспільством, він буде вважати, що він особисто відкинутий власними батьками.

Принизливі покарання також можуть розірвати зв’язок між батьками та дітьми. В кінцевому рахунку, дитина буде вести себе ще гірше і буде все менше слідувати порадам батьків.

“Кожен раз, коли ви принижуєте дитину покаранням, ви будете за це дорого платити. Ви відштовхуєте її від себе. Дитина більше не хоче бути таким, як батьки, і ви втрачаєте свій вплив”, – додав Кейлор.

Діти яких карають таким чином, все одно продовжують вести себе так, як вели, але тільки за спиною батьків.

Більш ефективні методи виховання:

1. Відзначайте позитивні сторони, тобто ту поведінку, яку ви б хотіли бачити, а не помилки. Якщо дитина біжить, то замість того, щоб сказати перестань тікати, попросіть його перейти на прогулянковий крок.

2. Попереджений, значить озброєний. Встановіть правила, які ви хотіли б для вашої дитини і будьте помірковані в своїх очікуваннях.

3. Слухайте вашу дитину. Батьки повинні задуматися, чому їх дитина скоїла ту чи іншу дію, і пояснити йому, чому це невідповідальна поведінка.

4. Для дітей старшого віку, скасування привілеїв, як наприклад перегляд телевізора або похід в кіно, більш ефективні ніж моральне покарання. У класі вчителям варто більше заохочувати учнів за хорошу поведінку.

5. Батьки самі повинні бути прикладом тої поведінки, яку вони хочуть бачити в дитині.

Back to top button