ГоловнеПерерва

Як «лікування» раку содою розвиває критичне мислення – пояснює МОН

У Міносвіти заявили, що інформація про вплив харчової соди на здоров’я у підручнику з хімії для 9 класу сприятиме розвитку критичного мислення в учнів і наразі немає підстав для скасування з підручника грифу «рекомендовано Міністерством».

Про це повідомили в Міносвіти у відповідь на  запит hromadske.ua.

Трохи контексту: у підручнику з хімії для учнів 9 класів, який Міносвіти рекомендувало у 2017 році, вказано, що харчова сода допомагає у профілактиці та лікуванні онкозахворювань, а також у відбілюванні зубів.

У МОН зазначають, що у школі в учнів мають сформуватися компетентності, а для цього потрібне залучення різних навчальних ресурсів, що дозволить «критично оцінювати інформацію, отриману з різних джерел, зокрема й хімічну».

Авторка підручника з хімії Савчин Марія намагалася подати у книжці якомога більше цікавої інформації, переконують у міністерстві. У підручнику вказується, що рекомендації щодо соди взяли з сайту «Всеукраїнської асоціації пенсіонерів», але у Міносвіти кажуть, що авторка посилалася на американське джерело, але «через недогляд» не вказала його.

У міністерстві також пишуть, що сода не може запобігти онкологічним захворюванням, проте «у поєднанні з хіміотерапією може сповільнити його розвиток і запобігти розростанню в інші частини тіла».

Крім того, пояснюють, що інформацію в підручнику подали не як основну, а як допоміжну з позначкою «Увага!» та з застереженням порадитися з лікарем. У відомстві вважають, що додатковий матеріал сприятиме критичному мисленню в школярів.

Також у МОН заявили, що немає підстав для скасування грифу «рекомендовано Міносвіти» у цьому підручнику.

А що Міносвіти каже про соду?

МОН вважає, що звичайна сода має цілющі властивості.

«Інформація про соду не є трендом нетрадиційної медицини. Сьогодні харчову соду використовують в офіційній народній медицині, косметології, кулінарії, хімічній, легкій і текстильній промисловості, металургії, сільському господарстві. Вона входить до складу багатьох аптечних препаратів, зокрема ліків проти кашлю, печії, гастриту. Розчин соди виводить з організму отруту й токсини, знімає набряк легенів, допомагає під час великої втрати крові людиною. Дослідження в медицині засвідчують, що сода інколи ефективніша за синтетичні ліки, оскільки вона входить до складу крові й у разі внутрішньовенного введення відновлює її нормальну структуру», — йдеться у відповіді відомства.

Далі МОН посилається на те, що Нобелівський лауреат у галузі фізіології та медицини Отто Варбург на початку 20 століття довів, що однією з причин виникнення раку є «порушення засвоєння клітинами кисню через те саме закислення організму». Так, звичайна сода може зменшити вплив негативних факторів і відновити кислотно-лужний баланс, що «не дає розвиватися бактеріям, вірусам, грибкам і раковим клітинам», відповідають у запиті.

Міністерство цитує публікацію на ресурсі «UkrMedia», на якому, зокрема, немає інформації про редакторів видання та принципи роботи. У публікації згадується радянський лікар Іван Неумивакін — прихильник альтернативної та космічної медицини, та вказується, що вживання соди «вирішує багато різних проблем зі здоров’ям».

«Обеззброює ракові клітини, полегшує лікування від алкогольної та наркотичної залежностей, вирішує проблеми зі серцевим ритмом, усуває непотрібні скупчення у суглобах і хрящах, поліпшує пам’ять та увагу, заповнює втрату рідини в організмі», — цитують у міністерстві.

Крім Неумивакіна, у відповіді МОН згадується італійський лікар Туліо Сімончіні, який «у своїй теорії стверджує, що рак це грибкове захворювання і для боротьби з ним не потрібно використовувати хіміотерапію». У 2006 році його позбавили права займатися медичною діяльністю. Він вважає, що рак можна вилікувати розчином соди та використовував свій метод у «лікуванні». У 2012 році загинув пацієнт, якого «лікували» таким чином.

Нагадуємо, що Уряд готується до всіх можливих сценаріїв розвитку епідемічної ситуації.

Back to top button