Батькам

Як фільми впливають на наших дітей?

Як фільми впливають на наших дітей?
Як фільми впливають на наших дітей?
Чи варто турбуватись, якщо підліток зацікавився фільмами жахів та трилерами? Чи впливають такі фільми на формування його особистості? Краще за психологів дадуть відповіді результати опитування української молоді.

Після перегляду певних фільмів більш ніж у третини опитаних молодих людей з’являється бажання шокувати оточуючих, а в кожного десятого — навіть завдавати шкоди комусь або чомусь, свідчать дані дослідження Центру науково-освітніх інновацій та моніторингу. В опитуванні брали участь 13—16-річні юнаки та дівчата.

Перегляд агресивних фільмів надихає молодь поводитись відповідно. Психологи відмічають, що так чи інакше людина при перегляді фільму асоціює себе з головним героєм — відповідно, якщо персонаж поводить себе як злочинець, частина підлітків починає сприймати таку поведінку як щось звичайне.

Цікаво, що серед улюблених молоддю фільмів опинились, окрім «Шрека», «Гаррі Поттера» та комедії «Один вдома», такі фільми як «Пила» та «Пункт призначення». Водночас педагоги останні стрічки визнали найбільш загрозливими для психіки підлітків.

«Найбільше їм подобаються комедії, але на другому місці у них знаходяться фільми жахів у стилі фаталізму, які містять сцени жорстокості, фізичного та психічного насильства», — говорить директор Центру науково-освітніх інновацій Оксана Денисюк. На думку дослідників, це тривожний сигнал.

І хоча більшість молодих людей — 50% — заявили, що їм не подобаються фільми зі сценами насильства, 46% опитаних сказали, що ставляться до таких фільмів нейтрально.

«Коли в фільмах стирається поняття добра і зла, молодому поколінню, дійсно, дуже важко відцифрувати матрицю добра, по якій людина може жити», — каже Людмила Гридковець, завідуюча кафедрою психології в Київському інституті бізнесу та технологій.

Коли саме втрачається розуміння того, що є добрим, а що поганим? Коли у фільмах головний герой, який має позитивний образ, починає діяти як негативний, вдаючись до насильства, пояснює психолог. У стрічках це виправдовується тим, що він нібито має захищати своє життя.

«Нерідко у таких фільмах формується ще одна матриця, матриця так званого Стокгольмського синдрому, коли виникає співчутливе, лагідне ставлення та повага до агресора у жертви», — говорить Людмила Гридковець. Особі, яка подивилась кілька таких фільмів, важко з’ясувати для себе, як діяти добре, а як погано, що є моральним, а що ні, вважає психолог.

«Особа включається в простір деформованого образу власного «я» та деформованого образу суспільства», — пояснює Людмила Гридковець.

Небезпечними психологи вважають і ті фільми, які закінчуються тим, що зло не вдається викорінити — в результаті перегляду таких стрічок «деформується матриця власної цінності і здатності до подолання зла». Експерти звертають увагу на те, що деякі фільми можуть не містити кривавих сцен, проте все одно пропагувати насильство, жорстокість та нетерпимість до певних груп людей.

Проте, схоже, що любителі фільмів й самі розуміють, що для них є кращим — запит на «добрі фільми» в Інтернеті росте. В соціальних мережах є групи, адміністратори яких викладають тільки позитивні фільми, які, на їхню думку, несуть добрий посил для людства. Є й сайти, які збирають такі стрічки — від дитячих до підліткових та дорослих.

Тож, якщо бажаєте сприймати тільки хороші інформації, знайти відповідні матеріали в Інтернеті тепер неважко. Бажаємо вам побільше добрих фільмів!

Джерело: epochtimes.com.ua