Головне

Wi-Fi на межі вимирання: в інтернет заходитимуть за допомогою світла

Wi-Fi на межі вимирання: в інтернет заходитимуть за допомогою світла
Wi-Fi на межі вимирання: в інтернет заходитимуть за допомогою світла
Шотландська компанія PureVLC готує переворот у сфері бездротового цифрового зв’язку. Їх технологія Li-Fi, яка використовує для обміну інформацією світло, може замінити традиційну передачу даних на радіочастотах (Wi-Fi).

Як заявлено на сайті компанії, їх розробка дозволяє об’єднувати в мережу безліч пристроїв без зниження продуктивності і забезпечує швидкість бездротового з’єднання до 130 мегабіт в секунду.

В якості передавача в цій системі виступають світлодіоди, які так швидко змінюють інтенсивність світла, що людське око не помічає цих коливань.

Зате закодований в миганні двійковий сигнал легко розпізнають спеціальні оптичні датчики, встановлені на комп’ютерах чи мобільних пристроях.

“Світлодіоди являють собою електронні пристрої, які можна вмикати і вимикати дуже швидко, – пояснює керівник компанії Гаральд Хаас. – Світло проектує дані у вигляді “нуля” та “одиниці”з дуже високою швидкістю і передає їх на фотодетектори”.

Зазначимо, Хаас уперше продемонстрував цю технологію в 2011 році. Тоді він передавав відео на комп’ютер за допомогою настільної лампи. При цьому, коли він закривав джерело світла рукою, відеопотік зупинявся.

Зараз дослідники зайняті розробкою спеціальних пристроїв, які можуть перетворювати звичайне кімнатне освітлення в Li-Fi мережі.

Єдиним істотним мінусом винаходу є те, що для роботи системи потрібна пряма видимість між джерелом світла і приймачем.

У майбутньому розробники планують збільшити швидкість передачі даних через Li-Fi до одного гігабіта в секунду. Хаас вважає, що нова технологія може бути використана і в більш широкому масштабі, наприклад, для зв’язку із супутниками.

Джерело: tsn.ua