Головне

Висячі сади «виселили» з Вавилону

Висячі сади «виселили» з Вавилону
Висячі сади «виселили» з Вавилону
Археолог Стефані Деллі з Оксфордського університету представила свідоцтва того, що Висячі сади були побудовані на території стародавньої Ассирії. Про це йдеться в книзі Деллі «Таємниця вавилонських Висячих садів» («The Mystery of the Hanging Garden of Babylon»), яка готується до публікації.

Результати досліджень Деллі вказують на те, що одне з семи чудес світу Стародавнього світу було побудовано в 7 столітті до нашої ери в столиці ассирійської держави, Ніневії – в п’ятистах кілометрах від Вавилона. Сади, на думку археолога, були частиною палацового комплексу, який спорудив цар Сінахерріб.

Нові дані про місцезнаходження Висячих садів були отримані в результаті повторної розшифровки стародавніх рукописів і клинописних табличок, які Стефані Деллі вивчала впродовж 18 років. У своїй публікації вона стверджує, що більш ранні переклади ассірійських текстів того періоду були інтерпретовані невірно.

Записи царя Сінахерріба описують «що не має собі рівних палац», який став «дивом для всіх людей». Сади в палаці, згідно стародавнім текстам, відтворювали гірський ландшафт. Вони складалися з терас, колонних галерей, екзотичних рослин і струмків.

Окрему увагу у своєму дослідженні Деллі приділяє технології доставки води в древню Ніневію з гірських джерел на відстані 80 кілометрів від міста. Клинописні таблички містять опис бронзового гвинта для підйому води, який нагадує Архимедів гвинт, винайдений через чотири століття у Греції – в 3 столітті до нашої ери.

Деллі пропонує виявлені свідоцтва в якості альтернативи концепції, яка склалась щодо створення вавилонських Висячих садів. Дослідження давньої Ассирії, на її думку, можуть поміняти уявлення вчених щодо вже відомих історичних фактів.

Згідно з численними записами давньогрецьких істориків, Висячі сади були побудовані у Вавилоні царем Навуходоносором II для його дружини Амітіс. Сади повинні були служити нагадуванням про гірську Мідію, де народилася Амітіс. Створення садів історично також пов’язували з ім’ям ассірійської цариці Семіраміди. Разом з тим, рукописи вказують на те, що Семіраміда правила задовго до появи одного з див світу.

Back to top button