Вища освітаВища освіта за кордономГоловне

Вища освіта в Румунії

Молдавани і українці, часто віддають свою перевагу отриманню вищої освіти в Румунії. Основна причина популярності – це можливість отримання стипендій. В середньому в рік Міністерство освіти Румунії виділяє близько 2250 стипендій громадянам Молдавії на отримання освіти в Румунії.

Що ж для інших громадян пострадянського простору, то для них не передбачені цільові стипендії, але при великому бажанні можна претендувати на отримання гранда на навчання в Румунії.

Вартість, плюси і мінуси освіти в Румунії

Якщо ж вами не отримано гранд на освіту в Румунії. То можливо, підрахувати, у скільки воно вам обійдеться в приватному порядку. За програмою бакалавра навчання буде коштувати від 3 до 4 тисяч доларів, а якщо розглядати програму магістра, то вартість підвищується до 4-8 тисяч доларів, багато чого також залежить від обраного вами навчального закладу та спеціальності. Так само важливо не забувати, що в Румунських університетах потрібне знання румунської мови, тому вам необхідно перший рік навчатися на мовних курсах, які в середньому коштують 2000 доларів. На перший погляд бентежать великі витрати, але існує багато плюсів отримання освіти в Румунії.

Найбільший плюс це можливість отримання європейського диплому, який дозволяє працювати в будь-якій країні Євросоюзу. Важливий факт, що навчання проводитимуться частково й англійською мовою, що дозволяє вивчити технічу англійську мову. А для працюючих студентів, це можливість вчитися заочно, тобто приїжджати тільки на іспити, а в результаті отримати європейський диплом.

Університет University-of-MedicineFarmacyine
Університет University-of-MedicineFarmacyine

Університети Румунії

Румунія славиться великою кількістю державних вузів їх близько 29 з різних напрямків, також існують приватні їх близько 20. В Бухаресті розташовано 30 відсотків усіх університетів. Решта університетів розташовані в таких містах як: Констанца, Тімішаор, Клуй, Брашов, Ясси. Найбільш популярними для студентів є такі вузи як:

– Медичний і фармацевтичний університет «Карол Давіла» ;
– Британсько-Румунська університет;
– Технічна військова академія;
– Бухарестський політехнічний університет;
– Бухарестський технічний будівельний університет ;
– Румунсько – Американський університет ;
– Економічна академія .

Що стосується процесу вступу, то він досить простий, так як відсутні вступні іспити. І після того як вами обраний університет і спеціальність на яку ви плануєте вступати вам необхідно подати заповнену заяву на вступ, і надати копії документів:

– паспорта;
– атестата про середню освіту, з додатком отриманих оцінок;
– академічна довідка (якщо ви вже вчилися у вищому навчальному);
– медична довідки (переведена і завірена).

Важливо не затягувати з подачею оригіналів усіх документів, так як заява розглядається тривалий період, близько 2 місяців. Румунська система освіти дозволяє подати документи у різні університети, щоб точно кудись вступити. Для цього потрібно якомога раніше приїхати до Румунії. При надходженні перший рік ви навчаєтеся мови на курсах, по закінченню яких ви виконаєте тест, який показує рівень знання румунської мови.

Як тільки ви будете зараховані до університету, то ви отримуєте особистий номер. Так як для навчання на території Румунії вам буде потрібно довгострокова віза, то необхідно взяти в університеті довідку із зазначенням назви університету та персонального номера.

Що стосується видаткової частини, то основні витрати – це оренда житла, яка буде вам коштувати близько 150-200 доларів на місяць, харчування та кишенькові витрати близько 400 доларів. А також підручники будуть коштувати близько 150-500 доларів на семестр, але їх можливо перепродати молодшим студентам.

Якщо ви захочете підробити, то у вас є така можливість, так як адміністрація вузів дозволяє іноземним студентам працювати в протягом навчального року – 15 годин на тиждень і повний день на канікулах. Це дозволить покрити частину витрат на навчання.

Back to top button