Головне

Вийшов Firefox 23 з новим логотипом і важливими поліпшеннями в безпеці

Вийшов Firefox 23 з новим логотипом і важливими поліпшеннями в безпеці
Вийшов Firefox 23 з новим логотипом і важливими поліпшеннями в безпеці
Mozilla випустила офіційну версію Firefox 23 для Windows, Mac і Linux.

Крім зміни логотипу , найбільш важливим нововведенням можна назвати заборону за замовчуванням змішаного контенту . Йдеться про автоматичне блокування незахищеного контенту зі сторонніх сайтів при установці SSL-з’єднання. З точки зору безпеки, завантаження стороннього контента всередину захищеного HTTPS-з’єднання являє собою потенційну уразливість, якою можуть скористатися зловмисники. Така поведінка браузера буде неможливо в Firefox 23, у відповідності з налаштуваннями за замовчуванням. Відповідна опція була реалізована в Firefox 18. Для її активації потрібно змінити параметр security.mixed_content.block_active_content в налаштуваннях. Починаючи з версії Firefox 23, функція включена за замовчуванням. Це означає, що всі небезпечні скрипти, таблиці стилів, вміст плагінів, вбудовані фрейми, шрифти та веб-сокети зі сторонніх доменів будуть блокуватися на захищених сторінках, хоча статичний контент (графіка) буде завантажуватися.

Про активацію блокування змішаного контенту (Mixed Content Blocker) сигналізує значок в адресному рядку.

Ще одним помітною зміною стало об’єднання налаштувань пошукової системи за умовчанням для адресного рядка і пошукового рядка. Тепер вони повинні бути налаштовані на одну пошукову систему. Щоб повернути загублений keyword.URL, можна спробувати експериментальне розширення keyword.URL Hack!

З налаштувань браузера з принципових міркувань видалено прапорець “Enable JavaScript”, а налаштування користувачів переустановлені в значення за замовчуванням, тобто всім користувачам примусово активували JavaScript. У процесі чищення налаштувань з інтерфейсу зникли також налаштування «Автоматично завантажувати зображення», «Завжди відображати панель вкладок” і пункт включення / відключення SSL і TLS.

Зрозуміло, значення параметра javascript.enabled можна змінити через налаштування about: config. Є й розширення до браузера , які можуть повернути цей прапорець на старе місце.

У Firefox 23 поліпшена опція запуску плагінів по клацанню миші (click-to-start), оновлені програмні інтерфейси SocialAPI з підтримкою повноекранних відеочатів та іншими функціями. Наприклад, користувачі Facebook тепер можуть запостити до себе в стрічку будь-який контент з будь-якої веб-сторінки в інтернеті, використовуючи вбудовані засоби браузера.

Внесений ряд поліпшень в інструменти для розробників .

Back to top button