Батькам

Виховання хлопчика

Хлопчики і дівчатка різні спочатку . Дівчатка з дитинства вважають за краще грати в ляльки, наряди і відносини, хлопчикам цікавіше машинки, щось сконструювати і побитися. Можна, звичайно, із хлопчика виховати дівчинку, але – навіщо? Напевно, з хлопчика варто виховати чоловіка. Справжнього чоловіка.

Основні питання тут:

– Що має бути в результаті? Портрет справжнього чоловіка
– Як цього досягти? Що таке чоловіче виховання
– Хто цим має займатися. Де взяти такого вихователя?
– Що має бути в результаті?

Виховуючи хлопчика, варто дбати про виховання в ньому наступних рис і якостей.

Сила: моральна і фізична. Хлопець, майбутній чоловік, повинен бути фізично міцним, працездатним, самостійним, не боятися труднощів і бути здатним захистити те, що йому дорого.

Чоловік вміє тримати напругу, його характеризує сміливість, рішучість, мужність. Чи не плакса. Чоловіки – не плачуть

Надійність і порядність. Чоловік сказав – чоловік зробив. Дав слово – тримай, але перш ніж говорити – думай.

Розвинений, живий критичний розум. Чоловік без голови – не чоловік. Чоловік холоднокровний, розум не паморочиться емоціями, це реалізм, послідовність і цілеспрямованість.

Освіта і хороші манери. Чоловік грубий, без освіти і манер приваблює не жінок, а баб.

Чоловік повинен навчитися бути цікавим, вміти бути керівником, вміти бути – лідером.

Коли буде сформована чоловіча основа, будь-якому чоловікові будуть до лиця деякі кращі жіночі риси: м’якість, делікатність, уміння бути уважним і ніжним.

Як виховати з хлопчика чоловіка? Що таке чоловіче виховання
Легше написати, що буде помилкою. Коли в хлопчика бачать маленького і безпорадного, коли його жаліють і оберігають, коли турбуються  в першу чергу “як би з ним чого не сталося” – в таких умовах хлопчикові перетворитися на чоловіка складно. Можливо, він просто збунтується і перетвориться на чоловіка через лінію хулігана, але шлях цей небезпечний і небажаний. Швидше за все, виросте мила ніяка істота, можливо виховане, але без волі і чоловічий рішучості, здатне відчувати, але погано вміє ставити цілі і діяти.

Мама й тато: які функції по відношенню до дитини

Від жінок часто можна почути жаль про те, що сьогоднішнім хлопчикам не вистачає чоловічого виховання, а в результаті нестачі чоловічого виховання чоловіка не проявляють себе по-чоловічому. Це величезна правда, тільки чи готові ми самі до такого виховання, чи готові самі жінки прийняти важкі норми чоловічого виховання, виховання по-чоловічому? Жінка з хлопчика чоловіка не виховає, його таким виховає тільки чоловік. Але у чоловіка до виховання – свій, інший, не жіночий – а чоловічий підхід. Чи довірить жінка виховання свого єдиного (зрозуміло, що крихкого і беззахисного) цим грубим і безжальним чоловікам?

Back to top button