Здоров'яФізіологія

Вихід на пенсію підвищує якість життя

Вважається, що вихід на пенсію підриває здоров’я людини. Дослідники з Оксфордського університету з’ясували: це не так. Фахівці проаналізували дані німецьких пенсіонерів за 1994-2014 роки. 19% працівників, які брали участь у дослідженні, вийшли на пенсію рано (в 60 років). 13% перестали працювати тільки після 65.

Виявилося, пенсіонери частіше називали стан свого фізичного і психічного здоров’я задовільним і оцінювали його вище, ніж їх однолітки, які працювали. Також пенсіонери рідше ходили до лікаря (приблизно 1 раз на 3 місяці), спали на 40 хвилин довше і були активнішими. Найкорисніше вихід на пенсію обернувся для тих, хто займався фізичною працею.

В цілому пенсіонери вели більш активний спосіб життя і приділяли багато часу своїм захопленням, ремонту, садівництву, справам і турботі про онуків. На думку вчених, стан здоров’я учасників покращився через те, що вони змінили свою поведінку. Вони курили на 6% рідше і на 11% частіше займалися спортом. Крім того, літні працівники зазвичай сплять трохи менше 7:00. Збільшення тривалості сну могло позитивно вплинути на стан психічного здоров’я.

Шкільне життя

  
Back to top button