Перерва

Виділено кошти на проведення оцінювання PISA та іспит з української мови як іноземної

Кабінет Міністрів знайшов гроші для участі України у Програмі оцінювання PISA та на впровадження Сертифікаційного іспиту з української мови як іноземної. Відповідні зміни до постанови КМУ «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання зобов’язань України у сфері міжнародного науково-технічного співробітництва» прийняв під час засідання Уряд сьогодні, 14 березня 2018 року.

Так, з цих коштів буде сплачено членський внесок до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за участь України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA. Це дозволить Україні вже цього року вперше долучитися до оцінювання.

У цьому дослідженні порівнюються освітні системи близько 80 країн світу через вимірювання компетентностей учнів із читання, математики та природничих дисциплін, прямо не пов’язаних з оволодінням шкільними програмами. Крім того, велика увага у PISA приділяється вивченню факторів, що впливають на успішне навчання учнів.

Більше прочитати про це дослідження можна тут. Інша важлива зміна – передбачення коштів на впровадження Сертифікаційного іспиту з української мови як іноземної. Вони, зокрема, підуть на розробку навчально-методичних матеріалів та друк навчальних програм, тестів, вимог до тестів, навчальних посібників за рівнями А1, А2, В1, В2, С1, С2.

Необхідність в такому іспиті виникла через те, що дедалі більше людей хочуть підтвердити своє знання української мови. Це, наприклад, закордонні українці, іноземці, біженці, мігранти та усі інші, кому треба підтвердити знання української мови як іноземної для працевлаштування, навчання тощо.

Нагадуємо, що сьогодні Уряд також затвердив положення, в якому прописані повноваження Державної служби якості освіти.

Back to top button