Батькам

Вибагливість дитини в їжі може бути однією з ознак розладу психіки

Маленькі діти часто перебірливі в їжі. Однак іноді це може свідчити про проблеми з психікою. Дослідники з Центру порушень харчової поведінки Дьюка проаналізували дані понад 3000 дітей у віці від 2 до 6 років, розповідає The Daily Mail .

Приблизно 14-20% батьків заявили, що їхні діти часто або завжди вибагливі в їжі. Майже 18% дітей були помірно розбірливими. Близько 3% виявилися дуже вибагливими. Ці діти дотримувалися окремої дієти. Вони не могли їсти те ж, що й інші. Найвибагливіші діти приблизно в 2 рази частіше за інших страждали від депресії.

Також у помірно і сильно вибагливих дітей часто були симптоми тривожних розладів. За словами фахівців, деяких дітей відмовлятися від їжі змушує підвищена чутливість до текстури, запаху або смаку певних продуктів. Іноді причиною розбірливості стають сімейні конфлікти, пов’язані з їжею, або тривожність матері.

Дослідження показало: матері вибагливих дітей часто були залежні від психоактивних речовин або страждали від психічних захворювань. Крім того, зробити дитину розбірливою здатний невдалий досвід вживання певних продуктів. Після такого досвіду дитина може довго боятися пробувати щось нове.

Шкільне життя

Back to top button