АнонсГоловнеПосібники-Книги

ВВС Україна оголошує нову номінацію в конкурсі Книга року ВВС 2012

ВВС Україна оголошує нову номінацію в конкурсі Книга року ВВС 2012
ВВС Україна оголошує нову номінацію в конкурсі Книга року ВВС 2012
Цього року ВВС Україна оголошує нову номінацію у щорічному конкурсі Книга року ВВС на найкращий художній твір українською мовою – Дитяча Книга року ВВС. Твори, представлені на цьогорічному конкурсі, що проходитиме у співпраці з Культурною програмою Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР), змагатимуться у двох номінаціях: Книга року BBC – 2012 та Дитяча Книга року BBC – 2012.

Початок відбору переможців у двох номінаціях буде оголошено на щорічному Міжнародному книжковому ярмарку “Форум видавців у Львові”. Найкращий твір у новій номінації Дитяча Книга року BBC – 2012 обиратиметься тим самим складом журі, що й переможець у номінації Книга року BBC – 2012. Цього року до журі увійшли:
– Професор Віра Агєєва, Києво-Могилянська академія;
– Ольга Герасим’юк, телеведуча та депутат українського парламенту;
– Ніна Кур’ята, головний редактор ВВС Україна;
– Світлана Пиркало, письменниця, радник ЄБРР з питань культури;
– Ростислав Семків, директор видавництва “Смолоскип”;
– Павло Солодько, журналіст інтернет-видання “Українська правда”.

Автор-переможець у кожній з цьогорічних номінацій отримає нагороду у розмірі £1 000 в гривневому еквіваленті. Видавництва, де вийшли друком книжки двох переможців, отримають право використовувати логотип конкурсу Книга року ВВС Україна на всіх наступних виданнях творів, що здобули перемогу у конкурсі.

“Конкурс Книга року ВВС є однією з найпрестижніших подій в українському літературному світі. Ми надзвичайно пишаємося тим, що з цього року автори дитячих книжок змагатимуться в окремій категорії, що дасть їм більше шансів привернути до себе увагу”, – каже головний редактор ВВС Україна Ніна Кур’ята.

Вперше у восьмирічній історії існування конкурсу він проходитиме у співпраці з Культурною програмою ЄБРР. “Ми радіємо нагоді співпрацювати з ВВС задля популяризації української літератури серед сучасних та майбутніх поколінь читачів”, – додає Джонатан Чарльз, директор з комунікацій ЄБРР.

Згідно з правилами проведення конкурсу Книга року ВВС 2012, на участь у цьогорічному конкурсі видавництва можуть представляти по три книжки у кожній номінації та по дві нових книжки переможців минулих років. Книжки, представлені на конкурс, мають бути художніми творами українською мовою, що були надруковані протягом останніх 12 місяців. Детальну інформацію можна знайти на сайті bbc.ua.

Довгі списки у кожній з двох номінацій будуть складені редакцією ВВС Україна. Колегія журі обиратиме твори, що увійдуть до короткого списку, та переможців конкурсу.

Твори на участь у конкурсі приймаються до 1 жовтня 2012 року.

Книги, подані на конкурс, потрібно надсилати у восьми примірниках на адресу: ВВС Україна, Іллінська 8, 5 поверх, м.Київ, 04070. Видання, подані на конкурс, мають супроводжуватися листом з вказанням номінацій, на які вони претендують.

Конкурс читацьких рецензій почнеться після того, як буде складено довгий список.

Імена переможців буде оголошено в грудні 2012 року.

Переможці конкурсу Книга року ВВС минулих років:

2011 – Володимир Рутківський “Cині води”
2010 – Сергій Жадан “Ворошиловград”
2009 – Іздрик “ТАКЕ”
2008 – Люко Дашвар “Молоко з кров’ю”
2007 – Володимир Діброва “Андріївський узвіз”
2006 – Сергій Жадан “Капітал”
2005 – Юрій Винничук “Весняні ігри в осінніх садах”

Більше інформації можна отримати:

BBC:lala.najafova@bbc.co.uk+44 7912 583836
ЄБРР:pyrkalos@ebrd.com+44 780 251 0751

Джерело: http://www.bbc.co.uk

  
Back to top button