Вища освіта

Вступ-2017. Коли і як подати заяву?

Безоплатно здобувати вищу освіту мають право громадяни, які вперше отримують освіту за кошти державного або місцевого бюджету. Крім того, право безоплатно здобувати вищу освіту за другою спеціальністю мають громадяни, які за станом здоров’я втратили можливість виконувати службові чи посадові обов’язки за отриманою раніше кваліфікацією, що підтверджується висновками МСЕК або які мають направлення на навчання, видане державним (регіональним) замовником відповідно до законодавства.

В інших випадках у разі повторного вступу на бюджетній основі, вступнику необхідно відшкодувати вартість попередньо здобутої освіти до бюджету.

Окремі категорії громадян мають право на спеціальні умови:
• щодо участі у конкурсному відборі під час вступу до вишів;
• на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів.

З повним їх переліком, а також з докладнішою інформацією стосовно вступної кампанії 2017 можна ознайомитися в Умовах прийому до вищих навчальних закладів в 2017 році (посилання)

ПОДАННЯ ЗАЯВИ

Кількість заяв, які можна подати на місця держзамовлення: 9 заяв на 4 спеціальності.
На контрактну форму кількість заяв НЕ обмежується.

В електронній формі:
Цього року вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання подають заяви виключно в електронній формі.
Електронна заява та усі необхідні документи подаються через особистий електронний кабінет на сайті (!!! сайт працює тільки під час вступної кампанії).

У паперовій формі:
Можуть подавати лише вступники, які мають:
• спеціальні умови на участь у конкурсі;
• право на зарахування за квотами;
• розбіжності в прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в документі, що посвідчує особу, та у сертифікаті ЗНО. Паперова заява подається особисто до приймальної комісії ВНЗ.

СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО КАБІНЕТУ ДЛЯ ПОДАННЯ ЗАЯВ

Під час реєстрації електронного кабінету вступник має зазначити такі дані:
• адресу електронної пошти, до якої має доступ;
• номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.
• серію та номер атестата про повну загальну середню освіту;
• середній бал додатка до вказаного атестата, обчислений за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала.
• додатково вступник завантажує скановану копію (фотокопію) додатка до документа про повну загальну середню освіту та фотокартки.

Увага! 2017 року для вступу до ВНЗ приймаються сертифікати ЗНО 2016 та 2017 років.

ТЕРМІНИ ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ

Реєстрація електронних кабінетів – з 29 червня до 25 липня (до 18.00)
Проведення медичних оглядів та інших доконкурсних процедур – до 11 липня
Початок прийому заяв та документів – 12 липня
Кінцевий термін прийому заяв та документів:
• для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих
конкурсів – 20 липня (до18.00);
• для осіб, які вступають тільки на основі сертифікатів ЗНО – 26 липня (до 18.00);
• для осіб, що вступають на основі ОКР молодшого спеціаліста за денною формою навчання – 24 липня (до 18.00).
Проведення творчих конкурсів – з 17 до 26 липня включно;
Проведення вступних іспитів – з 21 до 26 липня включно;
Проведення співбесід – з 21 до 23 липня включно.
Фахові вступні випробування для осіб, що вступають на основі ОКР молодшого спеціаліста за денною формою навчання – з 25 липня до 31 липня.

Усі терміни щодо вступу до військових вищих навчальних закладів визначають Правилами прийому до цих вишів.

Оприлюднення рейтингового списку – 1 серпня (до 12.00)
Зарахування на бюджет – до 7 серпня (до 12.00)
Зарахування на контракт – до 30 вересня

В Умовах прийому 2017 року впроваджено чотири коефіцієнти до конкурсного бала – регіональний, галузевий, сільський і першочерговий.

Регіональний коефіцієнт орієнтований на те, щоби створити кращі можливості для вступників, які обрали ВНЗ у регіонах України. Він складає 1,0 для Києва, 1,01 – для Дніпра, Львова, Одеси, Харкова, 1,03 – для Донецької та Луганської областей і переміщених вишів, 1,02 – в інших випадках. Галузевий коефіцієнт – 1,03 – використовуватиметься лише для поданих заяв з першими пріоритетами на інженерно-­технічні та природничо­-математичні спеціальності, які потребують підтримки. Якщо вступник обирає такий пріоритет, та ще і в одному з регіональних вишів, то це помітно підвищує його шанси на вступ.

Поява першочергового коефіцієнта пов’язана з тим, що нещодавно Президент України Петро Порошенко підписав Закон №1662­VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо працевлаштування випускників». Документ надає право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів за державним замовленням особам, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу. Тож з’являється четвертий коефіцієнт, який є дуже високим – 1,10. Сільський коефіцієнт – 1,02 – стосуватиметься осіб, які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах на території сільських населених пунктів у рік вступу. Зрозуміло, що це не може повністю компенсувати ту різницю, яка нині є в якості освіти і яку можна спостерігати, порівнявши результати ЗНО учнів міських і сільських шкіл. Але такий підхід не може бути єдиним інструментом вирішення такої складної проблеми. Адже якщо його використовувати дуже активно, то виникне новий фактор погіршення якості вищої освіти в цілому. Потрібно більше зусиль націлити на покращення якості освіти в сільських школах.

Коментарів: 4

  1. скажіть будь ласка, які правила вступу до вишів для іноземців?

  2. Цікавить питання, чи потрібна медична картка 086-о для вступу, прочитавши наказ МОН однозначного розуміння не отримала. Дякую

Back to top button