Головне

Встановлено новий рекорд швидкості передачі даних

Встановлено новий рекорд швидкості передачі даних
Встановлено новий рекорд швидкості передачі даних
Розроблена нова технологія, що дозволяє передавати інформацію за допомогою променів світла на позамежній швидкості 2,56 Тб / с.

Авторами творіння стала група вчених Южно-каліфорнійського Університету, яким допомагали фахівці з Пакистану, Китаю та Ізраїлю. Як повідомляють самі розробники, вони задіяли спеціальний механізм генерації світлових потоків зі спіральним фазовим фронтом.

Зрозуміти суть цього явища можуть лише відповідні фахівці, так що не будемо вдаватися в подробиці. Зазначимо лише, що рекорд швидкості був поставлений в лабораторних умовах.

В експерименті використовувався оптоволоконний кабель із смугою пропускання 30 Мб / с і система, що передає 85 000 пакетів кожну секунду. Відчуваючи установку, вчені кожного разу домагалися все більш вражаючих результатів швидкості передачі інформації, але подолати позначку в 2,56 Тб / с поки не зуміли.

Але навіть цього більш ніж достатньо, оскільки жодна з існуючих систем передачі інформації на таке не здатна. Вчені заявляють, що їхня технологія не вимагає великих фінансових вкладень і може використовуватися в супутникових системах передачі і звичайних кабельних системах.

В останньому випадку відстань між приймачем і передавачем сигналу має бути невеликою. Точна кількість метрів не уточнюється, але, нагадаємо, в експерименті використовувався 30-метровий відрізок кабелю.

Не можна не відзначити той факт, що дане дослідження мало дуже непогане фінансування від сторонніх інвесторів. Одним з них є Міністерство оборони США, тобто військові в даному випадку дуже зацікавлені в високошвидкісній передачі інформації.

Сподіваємося, що вчені зможуть удосконалити свій винахід, навчивши його передавати сигнал зі швидкістю 2,56 Тб / с по кабелю на великі відстані. Ось тоді й настане ера по-справжньому швидкого безлімітного Інтернету.

Джерело: svit24.net