АнонсГоловне

Всеукраїнський конкурс для дівчат на краще есе про жінку-науковицю

Шановні колеги, запрошуємо ваших учениць взяти участь у всеукраїнському конкурсі на краще есе про жінку-науковицю.

Благодійна освітня організація STEM is FEM за підтримки ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) запускають освітній арт-проєкт «Наука – це вона». Проєкт є частиною кампанії ООН Жінки «Покоління рівності» з популяризації гендерного паритету серед молоді та забезпечення лідерства жінок в технологіях та інноваціях.

Першою частиною стане художня виставка сучасних українських ілюстраторів. Пересувна експозиція складатиметься із 12 портретів українських жінок-вчених та подорожуватиме усією Україною. На портретах ви впізнаєте таких зірок української науки: кібернетикиня Катерина Ющенко, математикиня Клавдія Латишева, молекулярна біологиня Ганна Єльська, фізикиня Антоніна Прихотько, фізикиня Ольга Перевозчикова, нейроморфологиня Галина Скибо, нейробіологиня Нана Войтенко, математикиня Олена Ванєєва, орнітологиня Наталія Атамась, генетикиня Оксана Півень, генетикиня Світлана Арбузова, математикиня Марина В’язовська.

Друга частина – загальнонаціональний конкурс есе для дівчат віком від 14 до 21 років. Для участі в конкурсі потрібно:

  • Обрати одну з 12 українських науковиць, представлених за цим посиланням.
  • Висвітлити такі питання: якою науковою діяльністю займалась героїня, у яких царинах вона працювала, які її основні здобутки та досягнення, як винаходи чи діяльність героїні вплинули на сьогодення, чим ця постать може бути цікава сьогодні, яке особисте враження авторки від цієї постаті.
  • Орієнтовний розмір тексту – 500 слів. Роботи, що надсилаються на конкурс, мають бути оригінальними та ніде раніше не опублікованими. Твори перевірятимуться на наявність плагіату. Більш детальні умови читайте тут.
  • Конкурсні твори надсилати за допомогою форми на сайті проєкту STEM is FEM. Роботи приймаються до 15 березня включно.

12 переможниць отримають корисні призи від STEM is FEM та партнерів. Серед них – персональний майстер-клас із професійною редакторкою та публікація есе у всеукраїнському популярному виданні, а головний приз – стипендія на освіту. Кошти на неї будуть зібрані під час благодійного аукціону в день церемонії нагородження переможниці наприкінці травня.

STEM is FEM – благодійний освітній проєкт, що протидіє гендерним стереотипам у науковій та професійній сфері, а також популяризує технічні спеціальності серед українських школярок.

ООН Жінки – є структурою ООН, яка працює над питаннями ґендерної рівності та розширенням прав та можливостей жінок. Світовий лідер у вирішенні проблем, які стосуються жінок та дівчат, організацію ООН Жінки засновано з метою покращення реалізації їхніх потреб у всьому світі.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах та територіях задля переведення цього зобов’язання у площину практичних дій заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Back to top button