ГоловнеОсвіта і IT

Все дженіально просто: що таке сервіс Genially

Сьогоднішніх учнів/-ць усе складніше зацікавити звичайною презентацією у форматі PowerPoint. Колеги, чи готові ви проводити теми по-новому,    створюючи інтерактивний контент, сповнений яскравих зображень, відео, інфографіки, анімацій та діаграм? Саме тому поспішаємо на початку нового навчального року поділитись із вами знаннями про трендовий мультизадачний онлайн-сервіс Genially, який точно стане вашим улюбленим віртуальним помічником у проведенні медіаграмотних уроків.  

🔹 Для роботи не потрібно витрачати купу часу на освоєння інструментів сервісу: робота з Genially  є досить інтуїтивною.

🔹 Крім того, працювати досить зручно, адже якщо ваша презентація, вікторина, інтерактивне зображення і т.д. вже створені у Genially і ви вже маєте покликання, то це покликання не буде змінюватися. Ви спокійно можете вносити зміни у самому сервісі, а щоб бачити ці зміни за покликанням ― варто тільки його оновити.
  
🔹 Для роботи з сервісом вам не потрібно мати навички програмування   чи дизайну, адже Genially містить понад тисячу різноманітних шаблонів, за допомогою яких можна швидко і без зайвих зусиль створювати сучасний інтерактивний навчальний продукт із реальною взаємодією під час навчання.

🔹 Кожен шаблон ― із готовим набором слайдів, логічно вибудуваних не просто для візуалізації, а для конструювання викладу матеріалу. Також кожен шаблон передбачає вставлення навчального контенту ― від текстового до відео. Так ви зможете вибудувати цілісний, багатокомпонентний візуальний ряд уроку.

🔹 Додатковий бонусом є можливість інтегрувати у Genially візуальні засоби з інших ресурсів. Для створення інтерактивного контенту можна завантажувати медіафайли із Dropbox, Google Maps, YouTube та Twitter, або, наприклад, .gif, що створені у програмі Canva.

🔹 Формат всіх матеріалів, створених у Genially, інтерактивний: є можливість бачити видиму інформацію, а також натиснути кнопку ― і побачити прихований текст. Це вкрай необхідно для організації дистанційної освіти: самостійної роботи учнів та учениць, диференціації завдань, роботи над помилками, розміщення допоміжних інструкцій тощо.
 
🔹 У сервісі є гарна можливість персоналізувати шаблони матеріалів, тобто ви можете підібрати до обраного шаблону потрібну  палітру кольорів, зображення, відео і т.д. Крім того, до кожного розділу є відеоінструкції, де покроково продемонстровано особливості роботи з сервісом.

🔹 Є безкоштовна та платна версії цього сервісу, проте навіть безкоштовної версії ресурсу достатньо для вирішення найвибагливіших освітніх завдань.

🔹 Розроблені за допомогою цього сервісу наочні матеріали зачаровують і дивують, притягують погляди й викликають інтерес до предмету. Тож увагу учнів та учениць вам гарантовано!

Ми з вами знаємо, що в якісному медіатексті має бути баланс думок. Тож маємо сказати й про недоліки роботи із Genially. По-перше, цей сервіс захоплює і час роботи у ньому спливає дуже швидко. По-друге, немає українського інтерфейсу (мова сервісу ― англійська, іспанська та французька), але є права кнопка миші й можливість скористатись перекладачем 😉. По-третє, у безкоштовній версії матеріал скачати не можна, однак його можна опублікувати в мережі Інтернет і користуватись покликанням

Що може Genially:

Презентації. Такий вид презентацій ― це гарна можливість вивести їх на новий рівень за допомогою анімованих та інтерактивних елементів, інтегрованого онлайн-контенту та неймовірних шаблонів. Ідеально підходить для презентацій онлайн або офлайн.

Інфографіка. Це чудова можливість зробити вашу інформацію легкою для розуміння, візуально привабливою та інтерактивною. Ідеально підходить для пояснення процесів і планів.

 Гейміфікація (вікторини, ігри). Вікторини, квести, ігри – ідеально підходять для мотивації, оцінки, закріплення та утримання інформації.

Інтерактивне зображення. Це нагода перетворити статичні зображення на неймовірні інтерактивні. Ідеально підходить для збагачення ваших зображень кількома шарами інформації (відео, зображення, текст тощо).

Відеопрезентація. Ідеально підходить для створення контенту, який відтворюється самостійно або зациклюється з приголомшливими анімованими ефектами.

Гайд (путівник). Це гарна нагода створювати складні та інформативні документи, де ваша аудиторія може вибрати інформацію, яку вона хоче споживати. Ідеально підходить для створення контенту, де зіркою є інтерактив.

Матеріали для тренінгів /занять. Ця вкладка допоможе зробити навчання справді інтерактивним, поєднуючи дидактичні розділи з завданнями. Ідеально підходить для передачі знань і для самооцінки.

Вкладка «більше» (особисте брендування, контент для соціальних мереж, інтерактивні картки та картки різних форматів).

Вкладка «пустий бланк» (пусті шаблони, що дозволяють створювати матеріал потрібного розміру).

Отже, давайте розпочнемо роботу у сервісі Genially, але для початку створимо свій власний обліковий запис. Як це зробити? За детальною інструкцією тисніть на цю кнопку.

Матеріал розроблено IREX в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Back to top button