ГоловнеОсвіта і право

Володимир Гройсман: з 2016 по 2018 рік зарплата освітян зросла від 1,5 до 3 разів

У період з квітня 2016 року по серпень 2019 року в Україні відкрилося 320 садочків та дошкільних закладів, відремонтовано, оновлено і збудовано загалом понад 5,6 тис. шкіл – по всій країні. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Сьогодні, 21 серпня, Глава Уряду під час засідання Кабінету Міністрів представив поточний стан справ в економіці, соціальній сфері, сегменті освіти, медицини, оборони і окреслив основні пріоритети, які потрібно продовжити далі.

Глава Уряду підкреслив, що за час роботи чинного Уряду в Україні створено 85,5 тис. місць в дитячих садках. Це суттєво скорочує дефіцит, який у 2016 році становив 100 тис. місць.

Щодо шкільної освіти, то з вересня 2018 року Уряду реалізує фундаментальний проект – Нова українська школа. За її стандартами, а мова як про методи навчання, так і про матеріальне забезпечення шкіл, цього року навчатиметься 1 млн дітей. Загальні інвестиції держави в #НУШ склали близько 7 млрд грн.

Важливим є поступове зростання зарплат педагогів. З 2016 по 2018 рік такий ріст склав від 1,5 до 3 разів. А з січня 2020 року відбудеться новий етап зростання доходів освітян – в середньому на 20-70%. Причому підвищення торкнеться не тільки шкільних вчителів, а й вихователів садочків, майстрів виробничого навчання тощо.

«Від цих змін неможна відмовлятися, – наголосив Володимир Гройсман. – До кінця 2020 року черга до дитячих садків має бути «нуль». Це реально зробити – і ми це довели. Потрібно продовжувати реформу шкільної освіти – так отримаємо нову українську школу для наших дітей. Без якісної освіти ніякого економічного зростання не буде».

Нагадаємо, що Профспілка вимагає оприлюднення постанови (від 10 липня 2019 року) про збільшення оплати праці освітян.

Back to top button