день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Вітамін С, дійсно, захищає від застуди

Вітамін С, дійсно, захищає від застуди

Вітамін С, дійсно, захищає від застуди

Вітамін С здатний захистити від застуди, але за однієї умови: людина повинна регулярно тренуватися.

Вчені досліджували дані понад 11000 чоловік, щоб зрозуміти, наскільки корисний вітамін С, який міститься в багатьох овочах і фруктах, наприклад, в ківі, апельсинах, полуниці. Вітамін тестували на школярах, марафонцях, плавцях-підлітках і канадських солдатах.

З’ясувалося, що вітамін знижував ризик застуди на 50% серед людей, що піддавали своє тіло нетривалому фізичному стресу. А плавці, які підхопили застуду, зуміли в два рази швидше розправитися з інфекцією завдяки вітаміну.

В цілому ж діти краще реагували на вітамін (їм вистачало всього одного грама вітаміну, щоб зменшити тривалість застуди на 18%; серед дорослих тривалість скорочувалася лише на 8%). В середньому дорослі люди хворіють 2-3 рази на рік, а у дітей до 6 разів.

Вітамін може з цим впоратися. Але у вчених є побоювання. Було доведено, що щоденний прийом добавок з вітаміном підвищував ризик утворення каменів у нирках в два рази. Фахівці звинувачують у всьому побічний продукт вітаміну.