Здоров'я

Вітамін довголіття

Вітамін довголіття
Вітамін довголіття
Як відомо, вітаміни групи D (кальцифероли) належать до жиророзчинних і нестача їх гальмує ріст та призводить до рахіту в дітей, спричиняє декальцинацію кісток у дорослих. А нещодавно вчені з Університету штату Орегон (США) дійшли висновку, що достатній рівень вітаміну D підвищує шанси людей похилого віку стати довгожителями.

У дослідженні брали участь 4,3 тисячі добровольців старше 60 років. Аналіз показав, що нестача вітаміну D у крові підвищує ризик передчасної смерті на 30 відсотків. Небезпека зростає до 50 відсотків, якщо люди похилого віку до того ж проявляли низьку фізичну активність.
Вітаміни групи D містяться в риб’ячому жирі, вершковому маслі, яєчних жовтках, кисломолочних продуктах. Здатні також синтезуватись в організмі під дією сонячного світла. Але надмір їх теж небажаний, бо може спричинити головний біль, сонливість, м’язові болі навколо довгих кісток.

Дослідження вкотре доводить: збалансована дієта, фізичні вправи і достатнє перебування на природному денному світлі допоможуть зберегти активне довголіття.

Back to top button