Головне

Відвідувачі меморіалу Голодомору відтепер можуть користуватись інтерактивним атласом геноциду

Олександр Гладун - Шкільне життя24 червня 2015 р., в день 115-ї річниці з дня народження автора терміну «геноцид» Рафаеля Лемкіна, Національний музей «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» спільно з Українським науковим інститутом Гарвардського університету представили громадськості електронний демографічний проект «Атлас Голодомору», що є першим етапом проекту «Мапа: інтерактивний атлас України», який дасть змогу в подальшому простежувати та накладати дані з різних галузей життя, не тільки демографічні, на конкретну місцевість.

Захід відкрила Олеся Стасюк, Генеральний директор музею, привітавши гостей та охарактеризувавши методи дослідження Голодомору, якими оперують сучасні науковці. Безпосередньо цифровий атлас презентували автори – Генадь Побережний та Надія Кравець (представники Українського наукового інституту Гарвардського університету), розповівши історію створення атласу та наглядно продемонструвавши можливості електронного ресурсу, які є надзвичайно масштабними в дослідженні втрат від геноциду 1932-1933 років. Генадь Побережний також представив проект «Генеалогія Русь» про зв’язки Русі з Європою на основі середньовічних карт династичних шлюбів.

В презентації взяли участь: Олександр Гладун (заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. Птухи НАН України), Наталя Левчук (заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. Птухи НАН України), яка розповіла про методики демографічних модулів, що були використані в створенні інтерактивного атласу Голодомору, та Ростислав Сосса (директор ДНВП “Картографія”). На заході були присутні: Олег Воловина (професор Університету Північної Кароліни, США, Іван Васюник (співголова Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв голодомору-геноциду ) та представники Інституту історії України НАН України.

Цифрові проекти можна переглянути на сайті Українського наукового інституту Гарвардського університету http://gis.huri.harvard.edu/

Електронний проект «Великий голод» для відвідувачів демонструється на тачскрінах в Залі пам’яті Меморіалу жертв Голодомору.

Джерело: Національний музей “Меморіал памяті жертв голодоморів в Україні”