Відмова від куріння скорочує ризик інсульту, незважаючи на набір ваги

У дослідженні взяли участь близько трьох тисяч осіб, які обстежувалися раз на чотири-шість років протягом 20 років, з середини 1980-х до середини 2000-х. Всі пацієнти були розділені на три групи: хто ніколи не палив, хто курить і ті, хто кинув.
«Серед людей, які не страждають діабетом, ті, хто кинув палити, мали на 50% менший ризик інфаркту, інсульту або смерті від серцево-судинного захворювання, і який-небудь набір ваги не міняв цього ефекту», – цитуються в прес-релізі Массачусетської клінічної лікарні слова доктора Джеймса Мейгса, провідного автора.
До третього обстеження 31% учасників були курцями, а до 11 огляду лише 13%. Тенденція до набору ваги спостерігалася у всіх пацієнтів. Пацієнти набирали в середньому 1-2 фунта (до одного кілограма) між медоглядами, однак ті, хто кинув, набрали в середньому від 5 до 10 фунтів (до 5 кілограмів) у порівнянні з даними огляду в статусі курця.
«Але не мало значення, як багато вони додали у вазі, ризик серцево-судинних проблем протягом шести років після відмови від куріння знизився вдвічі для пацієнтів без діабету», – йдеться в прес-релізі.
Та ж тенденція була відзначена і у пацієнтів з діабетом, але через те, що таких учасників було менше 15% від загального числа, не можна вважати ці результати статистично значущими, відзначають автори.
«Зараз ми без сумніву можемо сказати, що відмова від куріння має дуже позитивний ефект з точки зору серцево-судинних ризиків, навіть якщо кинули палити наберуть зайву вагу в помірному обсязі», – говорить доктор Мейгс, доцент Гарвардської медичної школи.