Здоров'я

Відмова від куріння скорочує ризик інсульту, незважаючи на набір ваги

Відмова від куріння скорочує ризик інсульту, незважаючи на набір ваги
Відмова від куріння скорочує ризик інсульту, незважаючи на набір ваги
Ризик серцево-судинних захворювань скорочується вдвічі при відмові від куріння, незважаючи на те, що цей крок зазвичай призводить до набору зайвої ваги, встановили вчені з США, праця яких опублікований в Journal of the American Medical Association (JAMA).

У дослідженні взяли участь близько трьох тисяч осіб, які обстежувалися раз на чотири-шість років протягом 20 років, з середини 1980-х до середини 2000-х. Всі пацієнти були розділені на три групи: хто ніколи не палив, хто курить і ті, хто кинув.

«Серед людей, які не страждають діабетом, ті, хто кинув палити, мали на 50% менший ризик інфаркту, інсульту або смерті від серцево-судинного захворювання, і який-небудь набір ваги не міняв цього ефекту», – цитуються в прес-релізі Массачусетської клінічної лікарні слова доктора Джеймса Мейгса, провідного автора.

До третього обстеження 31% учасників були курцями, а до 11 огляду лише 13%. Тенденція до набору ваги спостерігалася у всіх пацієнтів. Пацієнти набирали в середньому 1-2 фунта (до одного кілограма) між медоглядами, однак ті, хто кинув, набрали в середньому від 5 до 10 фунтів (до 5 кілограмів) у порівнянні з даними огляду в статусі курця.

«Але не мало значення, як багато вони додали у вазі, ризик серцево-судинних проблем протягом шести років після відмови від куріння знизився вдвічі для пацієнтів без діабету», – йдеться в прес-релізі.

Та ж тенденція була відзначена і у пацієнтів з діабетом, але через те, що таких учасників було менше 15% від загального числа, не можна вважати ці результати статистично значущими, відзначають автори.

«Зараз ми без сумніву можемо сказати, що відмова від куріння має дуже позитивний ефект з точки зору серцево-судинних ризиків, навіть якщо кинули палити наберуть зайву вагу в помірному обсязі», – говорить доктор Мейгс, доцент Гарвардської медичної школи.

Back to top button