Головне

Відкритий обеліск, присвячений студентам та викладачам, що загинули у боротьбі за незалежність України

Небесна сотня - Шкільне життяВ день народження колишнього студента Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Героя Небесної Сотні – Романа Гурика, 2 жовтня, відбулося урочисте відкриття Обеліску, присвяченого студентам та викладачам, що загинули у боротьбі за незалежність України.

Ректор університету, професор Ігор Цепенда зазначив: «Весь колектив університету готувався до цієї події. Ми спільно думали над тим, як вшанувати пам’ять нашого студента, пам’ять героя, який став не тільки студентом-героєм Прикарпатського національного університету, а став символом українського студентства в ці важкі місяці боротьби. Ми хотіли, щоб цей монумент був символом, пам’яттю йому, молодій людині, яка уособила в собі всі прагнення українського студентства в листопаді 2013 року. Цим пам’ятником ми також хотіли підкреслити роль українського студентства і викладачів у боротьбі за незалежність України, розширивши все значно ширше, ніж Майдан, охопивши події ХХ століття, коли саме студенти, викладачі були генераторами, рушійними силами в боротьбі за незалежність Української держави».

Ігор Євгенович також зазначив, що відкриттям меморіальної стели, в черговий раз, хотіли привернути увагу українського суспільства до того, що українські університети — це не тільки навчальні і наукові осередки, це, в першу чергу, центри великого впливу на суспільство, центри виховання національного духу і патріотизму.

Присутній на відкритті Обеліску Віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань Олександр Сич, відзначив, що у майбутньому такі постаті, як Роман та інші герої Майдану, стануть фігурами нової української історії, які зможуть консолідувати весь український народ.

Також Олександр Максимович запевнив: «Я не міг не скористатись запрошенням ректора Прикарпатського національного університету і не приїхати сюди, щоб вшанувати пам’ять всіх загиблих героїв. Ми сьогодні маємо унікальних шанс на героїці Майдану та сьогоднішньої російсько-української війни, на тих сюжетах, що народив Майдан і народжує війна, на тій міфології, яка буде народжена завтра після переможного закінчення війни, ми зможемо об’єднати українське суспільство на ментальному, культурному та світоглядному рівнях. Адже, сьогодні герої народжуються перед нами. І вони сьогодні належать не тільки своїм родинам, а належать своїй нації. Тож, рідні батьки Романа, даруйте, але Роман Гурик сьогодні є символом та надбанням нації, зокрема української молоді».

На відкритті були присутні: ректорат, професорсько-викладацький склад університету, працівники, співробітники, студенти, Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук, голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук, народні депутати України, громадські діячі, ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський, ректор Івано-Франківського національного медичного університету Микола Рожко, родина Романа Гурика, його побратими.

Стела виготовлена із червоного каменю, яка за формами нагадує барикаду розміром 2,4×1,3 м і встановлена на постаменті. На ній мідний барельєф Романа Гурика і напис: “Роман Гурик, студент філософського факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, який загинув під час Революції Гідності 20 лютого 2014 року”. На стелі також є барельєфне відтворення пам’ятника Незалежності у Києві та композиція з зображенням епізоду революційних подій на Майдані у Києві. Біля підніжжя стели викарбуваний текст: «Студентам і викладачам, які загинули за Незалежність України від вдячних сучасників». Загальна вартість проекту — близько 70 тис. грн, із них більшу частину зібрали викладачі та студенти Прикарпатського національного університету, а 2 тис. дол. пожертвували жінки із Союзу українок в Нью-Йорку. Автор проекту — викладач кафедри образотворчого мистецтва Інституту мистецтв університету Володимир Кіндрачук.

За інформацією Прикарпатського національного університету
імені Василя Стефаника

Back to top button