Здоров'яФізіологія

Відкриття: освіта корисна для здоров’я

Дослідники оцінили стан здоров’я 3596 осіб з Фінляндії у віці від 3 до 18 років. Фахівці проаналізували дані досліджень, що проводилися з 1980 по 2007 роки. Добровольці відповіли на питання про спосіб життя, соціальну підтримку, самооцінку і умовах праці. Кожного учасника опитували тричі (у 1986, 1989 і 2001 році).

Вчені з’ясували: чим довше дитина вчилася, тим краще вона себе почувала у майбутньому. Різниця в освіті всього в один рік на 16% підвищувала суб’єктивну оцінку стану здоров’я. Більш освічені учасники частіше вважали своє здоров’я міцним. Фахівці врахували чинники, які могли вплинути на результати. Дослідники відзначають, що діти, у яких проблеми зі здоров’ям, обов’язково повинні отримувати гарну освіту.

До речі, інше дослідження показало: брак освіти зменшує тривалість життя. Експерти пов’язують гарну освіту з більш високим доходом і соціальним статусом, когнітивним розвитком, більшою доступністю меддопомоги, відсутністю шкідливих звичок, міцними соціальними зв’язками і психологічним благополуччям.

Шкільне життя

Back to top button