Головне

Відбувся відкритий математичний турнір «Еврика» в ДНУ імені О. Гончара

Вже увосьме у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара пройшов Відкритий математичний турнір «Еврика», який університет проводить разом із Дніпропетровським обласним ліцеєм-інтернатом фізико-математичного профілю. Запорука довгого життя конкурсу – інтерес до нього юних геніїв точних наук, який не тільки не слабшає, а й стає сильнішим.

Про це свідчить розширення географії турніру. Цього разу у змаганнях старшої ліги взяли участь школярі не лише з Дніпропетровщини. «Турнір перестав бути регіональним, він виправдовує назву відкритого, – розповів голова журі «Еврики», директор Дніпропетровського обласного ліцею-інтернату фізико-математичного профілю Олег Поляков. – Цього разу участь у змаганні братиме команда фізико-математичного ліцею з міста Києва. Треба відзначити, що в заочному турі спробували свої сили 800 школярів, 140 з яких ми запросили позмагатися сьогодні. Більше 80 дітей приїхало на відкритий турнір. «Еврика» живе, – посміхається Олег Володимирович. – Як було завжди, це не звичайна олімпіада. Структура завдань дозволяє розв’язувати їх навіть тим, хто ще не був учасником подібних конкурсів. Оскільки наша мета – це популяризація точних наук, в завданнях зустрічаються елементи вищої математики, що знадобиться учасникам для подальшого навчання».

Математичне свято урочисто відкрили проректор з науково-педагогічної роботи, професор кафедри теоретичної і прикладної математики ДНУ Сергій Чернецький, директор Центру моніторингу освіти ДНУ Тетяна Балашова, декан факультету фізики, електроніки і комп’ютерних систем ДНУ, професор Валерій Долгов, заступник декана з навчальної роботи механіко-математичного факультету ДНУ, кандидат технічних наук, доцент Андрій Дреус, директор Центру довузівської підготовки ДНУ, старший викладач кафедри математичного моделювання Володимир Катан, кандидат математичних наук, доцент кафедри статистики ДНУ Вадим Кірман та голова журі – директор Дніпропетровського обласного ліцею-інтернату фізико-математичного профілю Олег Поляков.

В очах учасників старшої ліги не просто зацікавленість. Відчувається, що кожен, хто приїхав позмагатися, прагне перемоги. Учні 11-Б синельніковської школи охоче розповідають, чому обрали шлях у математичні науки. Владислав Ханін, Олександр Понятовський, Павло Жидченко та Павло Дума не уявляють своє життя без математики. Хлопці приїхали на турнір вдруге. ««Еврика» – це пізнавальний конкурс. Вона подарувала нам впевненість у собі», – розповідає Павло Дума. «Ми відчули свої сили, зрозуміли, що сильні і конкурентоспроможні», – підхоплює Олександр. «Математика не просто цікава, вона красива, бо з її допомогою можна здолати навіть такі складнощі, які здавались нездоланними», – ділиться думками Павло Жидченко. «Вона не тільки розвиває логічне мислення, а й допомагає у всіх життєвих справах», – додає Владислав.

Учениця 11-го класу василівського НВК Олександра Малюк мріє стати вчителем математики і навчати дітлахів рідного села Андріївка. «Мені подобається ДНУ, хотіла би тут навчатися, – розповідає дівчина. – Я люблю математику з дитинства, тож сьогодні налаштована на перемогу».

«Для мене «Еврика» – це новий досвід, – ділиться думками Валерія Прудка, учениця 11-Б класу павлоградської школи №5. – Цікаво побувати в Дніпропетровську, побачити ДНУ. Я захоплююся математикою і завжди намагаюся використовувати її у повсякденному житті, це мені дуже допомагає. Точні науки – це моє, тому я хочу стати програмістом».

«Мені дуже хочеться, щоб ви максимально використали свої знання і здібності, – звернулася до лицарів точних наук Тетяна Балашова. – Я бажаю вам небанальних рішень і дивовижних відкриттів! Хочу, щоб ви відчули себе першовідкривачами. Розв’язуйте, прагніть, перемагайте!»

Призові місця цього разу вибороли 18 учнів з Дніпропетровська та Києва, а саме: 9 клас :1місце – Володимир Бойко (ДОЛІФМП), 2 місце – Аліна Ян (Київ, УФМЛ) та Олександр Миргородський (ДОЛІФМП), 3 місце –Максим Астахов (ДОЛІФМП), Костянтин Федоров (ДОЛІФМП) та Микита Шишкін (ДОЛІФМП); 10 клас: 1 місце – Давід Широян (ДМЛІТ), 2 місце – Денис Нарцев (Київ, УФМЛ) та Денис Хвастунов (ДОЛІФМП), 3 місце –Гліб Нємченко (Київ, УФМЛ), Даніїл Тищенко (ДОЛІФМП) та Володимир Івлічев (Київ, УФМЛ); 11 клас: 1 місце – Арсеній Шуліков (ДОЛІФМП), 2 місце – Сергій Соболь (ДОЛІФМП) та Давід Олейник (ДОЛІФМП), 3 місце – Олександр Ковальчук (ДОЛІФМП), Дар’я Орел (ДМЛІТ) та Ірина Сансиєва (ДМЛІТ).

За інформацією ДНУ ім. О.Гончара

Back to top button