Головне

Відбувся реліз браузера Google Chrome 25

Відбувся реліз браузера Google Chrome 25
Відбувся реліз браузера Google Chrome 25
На цьому тижні офіційно була випущена версія інтернет-браузера Google Chrome під номером 25. У ній розробники представили ряд виправлень помилок, вдосконалену систему безпеки встановлюваних розширень і підтримку мовного розпізнавання за допомогою інтерфейсу прикладного програмування Web Speech. Розпізнавання дозволить творцям додатків, які будуть працювати в браузері Chrome, ввести в них голосовий пошук, навігацію, і їм подібні передові можливості.

Web Speech створений на основі JavaScript і дозволить додаткам розпізнавати як короткі фрази, так і більш тривалі пропозиції. Зібрані браузером голосові дані будуть пересилатися на сервіс Google Voice, оброблятися там, а результати обробки провертати назад в браузер. Підтримуються безліч мов, серед яких присутні англійська, іспанська, французька, італійська, німецька, португальська та російська. У демонстраційній версії можна, зокрема, створити повідомлення в електронній пошті безпосередньо голосом.

У новій версії браузера на операційній системі Windows скасована установка розширень без повідомлення користувачів. У грудні її застосування було пояснено бажанням дозволити встановлювати розширення браузера як частину інсталяцій сторонніх додатків, однак, ця можливість багато в чому була скомпрометована. Деякі програми забували поставити користувачів до відома про факт установки розширень.

До складу оновлення увійшли рішення для дев’яти проблем високого ступеня ризику в плані безпеки, вісім середньої і п’ять низького. Вирішена була проблема витоків пам’яті при програванні аудіо з глобальної мережі, переповнення буферу при декодуванні файлів формату Vorbis, помилка доступу до пам’яті при роботі з парсером SVG, і ряд інших. Завантажити браузер можна на офіційному сайті.

Back to top button