Головне

Відбувся офіційний реліз стабільної версії Linux Kernel 3.10

Відбувся офіційний реліз стабільної версії Linux Kernel 3.10
Відбувся офіційний реліз стабільної версії Linux Kernel 3.10
Всього реалізовано 11900 змін і доповнень в програмному коді продукту.

У неділю, 30 червня, відбувся офіційний реліз версії Linux Kernel 3.10,який замінив сьомий реліз-кандидат. За словами розробника ядра Linux Лінуса Торвальдса, спочатку планувалося випустити ще один пре-реліз версії ядра, однак під час тестування явних помилок в коді не виявлено, тому було прийнято рішення про релізі стабільної версії.

Всього в Linux 3.10 реалізовано 11900 змін і доповнень в програмному коді продукту – найбільший обсяг нововведень за кілька років. Зокрема, поліпшена робота Linux з SSD-накопичувачами, реалізовані різні варіанти кешування даних за допомогою SSD, поліпшений механізми dm-cache і bcache. Крім того, була реалізована система динамічного перерозподілу ресурсів. Також в ядрі з’явилася поліпшена підтримка відеографічних адаптерів Radeon і технології Unified Video Decoder.

У версію Linux 3.10 додана підтримка протоколу RDMA (iSER) в підсистемі iSCSI, з’явився драйвер для віртуальних відеоадаптерів Microsoft Hyper-V, а також новий драйвер «sync». Для команди perf стало доступно профілювання доступу до пам’яті. На додаток до всього, ядро ​​можна збирати компілятором Clang завдяки підготовленим проектом LLVMLinux патчам.

Back to top button